mBank eKonto osobiste

eKonto mBankJeśli ogłosić konkurs na najbardziej popularne konto osobiste wśród internautów, to eKonto w mBanku bez wątpienia znalazłoby się w bezpośredniej czołówce takich kont. Dlaczego właśnie to konto osobiste już od wielu lat cieszy się tak dużą popularnością wśród wielu osób? Jak się okazuje, ma na to wpływ szereg czynników, które z ogromną przyjemnością rozłożymy na czynniki pierwsze.

Jest 2000 rok, kiedy to kilku pracowników nieistniejącego już Powszechnego Banku Gospodarczego w Łodzi, postanawia założyć w pełni wirtualny bank o nazwie mBank. Jednym z flagowych produktów finansowych mBanku od samego początku jest eKonto, czyli konto osobiste z obsługą internetową. Głównym wyróżnikiem konta osobistego w mBanku jest nie tylko dostęp do konta przez internet, ale również w pełni darmowe prowadzenie. Klient, który zdecyduje się założenie konta, nie dość, że posiada do niego dostęp z dowolnego komputera, to jeszcze nie musi ponosić opłaty miesięcznej za prowadzenie czy realizowane przelewy.

Co zmieniło się od tego czasu? Czy konto mBank nadal jest kontem w pełni darmowym, z którym możemy połączyć się przy użyciu niemal dowolnego urządzenia z dostępem do internetu?

mBank ekonto osobiste – nasze opinie

Usługi mBank zaczęły cieszyć się dużą popularnością niemal od samego początku. Był to jeden z pierwszych banków, które umożliwił dostęp do rachunku bankowego z komputera, podłączonego do internetu. W tamtym czasie większość banków narzucała klientom dodatkowe opłaty za dostęp do rachunku bankowego przez internet czy wykonywanie przelewów z wykorzystaniem bankowości internetowej. Natomiast mBank darmowe konto udostępnił każdej osobie, która chciała założyć taki rachunek. Co więcej, pomimo upływu wielu lat eKonto nadal pozostaje kontem bez opłat miesięcznych za prowadzenie i z możliwością wykonywania darmowych przelewów z konta. Jedynie karta dołączona do konta, wiążę się z dodatkową opłatą. Jak się jednak okazuje, można tej opłaty w bardzo prosty sposób uniknąć.

Ogromnym atutem konta do tej pory pozostaje dostęp do konta przez internet. Jest on możliwy nie tylko z komputera czy laptopa, ale również z wykorzystaniem wielu nowoczesnych form dostępu do bankowości internetowej. Płatności z konta osobistego w mBanku możemy wykonywać z wykorzystaniem tabletu, smartfona czy nawet zegarka. eKonto obsługuje pod tym kątem aż 6 płatności mobilnych: BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz Xiaomi Pay.

mBank opłaty za konto

Jak już zdążyliśmy wcześniej wspomnieć, konto osobiste mBank na pewno wyróżnia się tym, że jest to rachunek bankowy bardzo tani w prowadzeniu. Osoby, które zdecydują się na założenie eKonta, nie muszą się martwić opłatą miesięczną za korzystanie z konta, czy opłatami za przelewy. Oto kilka najważniejszych, w pełni darmowych funkcji, jakie oferuje każde ekonto osobiste w mBanku.

  • 0 zł za prowadzenie rachunku osobistego
  • 0 zł za wydanie karty debetowej do rachunku osobistego
  • 0 zł za korzystanie z karty debetowej (w przypadku transakcji miesięcznych za min. 350 zł, w innym przypadku opłata miesięczna za kartę wynosi 7 zł)
  • 0 zł za przelewy internetowe
  • 0 zł za wypłaty gotówkowe ze wszystkich bankomatów na terenie kraju i za granicą (przy kwocie min. 100 zł)

A to jeszcze nie wszystkie darmowe funkcje jakie zapewnia konto osobiste w mBanku. Wśród pozostałych usług za 0 zł znajdziemy również transakcje BLIK, polecenie zapłaty i zlecenia stałe, oraz wpłaty gotówkowe we wpłatomatach sieci mBanku, Planet Cash, Cashline.

mBank konto przez internet

eKonto osobiste mBanku to nie tylko konto, do którego możemy mieć dostęp przez internet z dowolnego zakątka świata. To jednocześnie konto, które możemy założyć całkowicie przez internet, nie ruszając się z własnego domu czy mieszkania. Wystarczy, że wybierzemy odpowiednią formę zawarcia umowy o założenie rachunku.

Jak założyć konto osobiste w mBanku przez internet?

Pierwszym krokiem, by założyć eKonto przez internet jest przygotowanie dokumentu tożsamości, a następnie wypełnienie formularza dostępnego na stronie banku. W momencie składania wniosku, zostaniemy poproszeni o wybranie formy zawarcia umowy. Będziemy mieli tutaj do wyboru trzy różne opcje. Dwie spośród nich umożliwiają zawarcie umowy całkowicie przez internet.

  • zawarcie umowy z weryfikacją tożsamości przez selfie
  • podpisanie umowy w trakcie odbioru dokumentów od kuriera
  • podpisanie umowy w oddziale banku (konieczna wizyta w najbliższej placówce mBanku)

Karta debetowa do eKonta

Otwierając konto osobiste w mBanku, możemy założyć konto z kartą debetową w komplecie. Jeśli jednak nie zamierzamy z niej korzystać na co dzień, równie dobrze możemy założyć konto bez karty. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w ramach ekonta osobistego, mBank nie pobiera opłaty za wydane karty. Mamy również możliwość uniknięcia opłaty miesięcznej (w wysokości 7 zł). Wystarczy, że przynajmniej raz w miesiącu zrealizujemy transakcje bezgotówkowe z wykorzystaniem karty za min. 350 zł.

Składając wniosek o założenie karty do konta (taki wniosek składany jest w trakcie wnioskowania o założenie rachunku), mamy możliwość wybrania odpowiedniej karty do konta.

Do wyboru mamy kartę Mastercard Debit PayPass lub Visa Electron payWave. Karty te posiadają bardzo zbliżoną funkcjonalność. Umożliwiają wykonywanie płatności zbliżeniowych, możemy przy ich pomocy realizować płatności internetowe, czy otrzymujemy dostęp do usług Cashback i 3D Secure. Decydując się na założenie karty do eKonta, możemy dokonać indywidualnego wyboru wizerunku karty.

Dodatkowe udogodnienia w ramach eKonta

Bezcenne Chwile – otwierając konto z kartą MasterCard możemy uczestniczyć w programie bonusowym. Za każdą płatność bezgotówkową którą wykonamy kartą, otrzymujemy punkty, które później możemy wymieniać na nagrody. Pod uwagę są brane niemal wszystkie transakcje, a więc płatności kartą w sklepach, marketach, zbliżeniowe czy płatności internetowe.

Visa Oferty – program dla posiadaczy kart Visa. Umożliwia otrzymanie zwrotu części pieniędzy za zakupy u wybranych partnerów. Wśród firm, u których możemy otrzymać zwrot części pieniędzy na swoją kartę, znajdują się Deichmannm, Telepizza, Furgonetka, Hebe, Intersport, Martes, Douglas, Fly.pl czy Semilac.

mOkazje jest programem rabatowym skierowanym do wszystkich klientów mBanku. Można go aktywować w systemie transakcyjnym w zakładce Finanse-Usługi-mOkazje lub w aplikacji mobilnej. Program mOkazje daje nam nie tylko możliwość płacenia mniej za zakupy w wybranych sklepach i punktach usługowych. To również program, dzięki któremu możemy otrzymać zwrot części pieniędzy, które wydaliśmy za zakupy w wybranych sklepach i punktach.

mKantor – w szybki, bezpieczny i wygodny sposób umożliwia wymianę walut, a co więcej – bez wychodzenia z domu. Transakcje możemy realizować zarówno z poziomu bankowości internetowej, jak również przez aplikację mBanku.

Aplikacja mobilna mBank – dzięki niej, otrzymujemy dostęp do konta bez logowania przez przeglądarkę internetową. Za pomocą telefonu możemy wykonywać płatności i wypłaty z bankomatów w systemie BLIK oraz płatności przez QR kody.

Plusy

Minusy

Jeden z najtańszych rachunków bankowych dostępnych na
rynku
Opłata miesięczna za kartę, w przypadku braku transakcji bezgotówkowych kartą
Możliwość założenia konta przez internet bez wychodzenia z domu Opłata za wypłatę gotówki z bankomatu, w przypadku wypłat poniżej
100 zł
Brak opłaty miesięcznej za prowadzenie konta
Możliwość uniknięcia opłaty miesięcznej za kartę do konta
Darmowe przelewy przez internet
Darmowe wypłaty gotówki z wszystkich bankomatów
(dla kwot powyżej 100 zł)
Wygodne korzystanie z konta przez internet
Warto przeczytać
Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, której działaniem jest gromadzenie i udostępnianie danych na temat zobowiązań kredytowych klientów banków czy firm pożyczkowych.
Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

WIBOR co to jest i czego dokładnie dotyczy? To pytanie zadaje wielu klientów banków. Szczególnie ci, którzy są zainteresowani kredytami hipotecznymi lub jeśli już zaciągnęli tego typu zobowiązanie. Powodem jest to, że właśnie na ich sytuację WIBOR wpływa najbardziej.
Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Zastanawiasz się, jaka to jest różnica: kredyt a pożyczka? Kredytu może nam udzielić jedynie bank, a pożyczkę możemy wziąć od różnych instytucji finansowych, bądź może to być pożyczka od kogoś bliskiego.
Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Już na początku XXI wieku zwykłe transakcje gotówkowe zaczęły być zastępowane nowością na rynku, a mianowicie kartami płatniczymi. Wtedy wydawało się, że już nic bardziej nowoczesnego nie da się wymyślić.
Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy w obecnych czasach jest znacznie mniej skomplikowane, niż było to kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Tym bardziej, jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę gotówkową.
Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Aplikacja blik to bardzo wygodne narzędzie nie tylko do szybkiego zapłacenia za zakupy i usługi w internecie, ale także do przelewu środków na telefon, zapłacenie za zakupy w sklepie stacjonarnym, wypłacania i wpłacania pieniędzy w bankomacie.