Pozabankowa karta kredytowa

Karty kredytowe cieszą się dużą popularnością, głównie z tego względu, że zapewniają nam stały dostęp do dodatkowej gotówki. Poza kartami kredytowymi, które są dostępne za pośrednictwem banków, coraz szerszym zainteresowaniem cieszą się również pozabankowe karty kredytowe. Kto udziela takich kart kredytowych i czy są one bezpiecznym rozwiązaniem?

Uprzedzając wszelkie pytania, warto od razu zaznaczyć, że pozabankowa karta kredytowa niemal niczym nie różni się od bankowych kart kredytowych. Na takiej karcie również znajdziemy logo znanej międzynarodowej marki Mastercard. Karta pozabankowa, podobnie wszystkie inne karty kredytowe umożliwia wykonywanie transakcji bezgotówkowych, czy finalizowanie zakupów w internecie.

Karty kredytowe pozabankowe vs bankowe – jakie są różnice?

Skoro pozabankowa karta kredytowa nie wiele różni się od tej bankowej, to jakie są główne różnice pomiędzy tymi kartami, o których powinniśmy wiedzieć? Na ogół pozabankowe karty kredytowe są skierowane do osób, które posiadają niższe dochody, Podczas gdy większość banków do udzielenia karty kredytowej wymaga dochodu na poziomie 2500 zł, w przypadku kart kredytowych szanse na uzyskanie takiej karty mają osoby zarabiające już od 1200 zł miesięcznie. Oczywiście zdolność kredytowa takich osób jest znacznie mniejsza, dlatego maksymalne limity oferowane w ramach pozabankowych kart kredytowych również są mniejsze i nie przekraczają najczęściej od 6000 do 8000 zł. Karty kredytowe pozabankowe mogą się również różnić długością okresu bez odsetkowego oraz możliwością wypłacania pieniędzy z bankomatu bez prowizji.

Czy karta kredytowa pozabankowa jest łatwiej dostępna niż karta w banku?

Główną domeną pozabankowych kart kredytowych jest łatwiejszy proces ich udzielania. Firmy udzielające pozabankowe karty kredytowe, na ogół nie wymagają przedstawiania dodatkowych zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. Jak wspomnieliśmy również wcześniej, akceptują również wnioski pochodzące od osób, które charakteryzują się niższymi dochodami. Niezbędna do uzyskania karty kredytowej konieczna jest jednak pozytywna historia kredytowa w BIK oraz brak informacji o zadłużeniach w bazach dłużników.

Propozycje
od 18 lat
od 18 lat
na raty
na raty
w weekend
w weekend
bez zaœświadczeń
bez zaœświadczeń
pozabankowe
pozabankowe
Oferta #1
AXI CARD
AXI CARD
Kwota pożyczki
do 6 000 zł
Okres spłaty
do 12 miesięcy
okres bez odsetkowy do 30 dni
Weź pożyczkę
Ocena 5.5/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 327

na raty
na raty
w weekend
w weekend
bez zaœświadczeń
bez zaœświadczeń
Oferta #2
CARDINA
CARDINA
Kwota pożyczki
do 4 000 zł
Okres spłaty
do 12 miesięcy
Weź pożyczkę
Ocena 2.8/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 114

na raty
na raty
bez zaœświadczeń
bez zaœświadczeń
Oferta #3
TWISTO
TWISTO
Kwota pożyczki
do 2 900 zł
Okres spłaty
do 12 miesięcy
płatność na 3 miesięczne raty za 0 zł
Weź pożyczkę
Ocena 2.6/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 9

Czy są to karty kredytowe dostępne bez weryfikacji BIK i innych baz?

Pozabankowe karta kredytowe podobnie jak bankowe karty kredytowe są wystawiane świadomym kredytobiorcom. A więc osobom, które regulują swoje finansowe zobowiązania terminowo, bez większych opóźnień. Nie mogą to być zatem osoby zadłużone, które charakteryzują się negatywną historią kredytową. Firmy udzielające pozabankowe karty kredytowe przeprowadzają weryfikację osoby wnioskującej o kartę, zarówno za pośrednictwem bazy BIK (Biuro Informacji Kredytowej), jak również w rejestrach dłużników.

Karta kredytowa pozabankowa online – w 100% online

Dużym udogodnieniem takich kart kredytowych jest możliwość przeprowadzania wszystkich potrzebnych formalności drogą internetową. Oznacza to, że nie tylko sam wniosek o wydanie pozabankowej karty kredytowej złożymy online. W ten sam sposób przejdziemy przez cały kompletny proces. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji o udzieleniu karty, zostanie nam ona dostarczona bezpośrednio do miejsca zamieszkania. Oznacza to, że cały proces założenia karty kredytowej możemy przeprowadzić bez wychodzenia z domu. Podpisanie umowy może zostać zrealizowane w pełni zdalnie za pośrednictwem specjalnego narzędzia online. Możliwe jest również podpisanie umowy w bardziej tradycyjny sposób, a więc za pośrednictwem kuriera.

Darmowa wypłata gotówki z karty kredytowej

Korzystną funkcjonalnością pozabankowych kart kredytowych są darmowe wypłaty gotówki z bankomatów. Wypłacając w ten sposób gotówkę za pomocą tradycyjnej karty kredytowej, możemy się narazić na nie małe koszty. Głównie dlatego, że już w momencie podejmowania w ten sposób pieniędzy, bank nalicza nam określoną prowizję. To jednak nie wszystko, ponieważ do momentu spłaty zadłużenia na karcie, od takiej transakcji gotówkowej cały czas pobierane są odsetki.

Tymczasem firmy oferujące pozabankowe karty kredytowe w większości oferują darmowe wypłaty gotówki z karty kredytowej. Jeżeli zależy nam na takiej funkcjonalności, warto zwrócić na to uwagę przy wyborze odpowiedniej karty.

Okres bez odsetkowy na pozabankowej karcie kredytowej

Bankowe karty kredytowe posiadają bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu opłacając zadłużenie na karcie nawet po dłuższym czasie, unikamy naliczania dodatkowych odsetek od transakcji bezgotówkowych. Jest to możliwe dzięki okresowi bez odsetkowemu, który posiada każda karta kredytowa. A czy taki okres bez odsetkowy dostępny jest również w przypadku ofert pozabankowych?

Większość pozabankowych kart kredytowych posiada 30-dniowy okres bez odsetkowy. Dotyczy on tylko i wyłącznie transakcji bezgotówkowych, a więc nie obejmuje on wypłat realizowanych za pośrednictwom bankomatów. Zaliczają się do takich transakcji natomiast płatności realizowane w sklepach internetowych czy placówkach stacjonarnych. Jeśli więc w określonym terminie np. 30 dni zwrócimy całą kwotę, którą wydaliśmy w ramach wykonanej transakcji, nie zostaną nam naliczone żadne dodatkowe odsetki.

Ile kosztują pozabankowe karty kredytowe?

W przeciwieństwie do wielu tradycyjnych kart kredytowych, jakie dostępne są w bankach, taka karta może być w pełni darmowa. I to nawet w sytuacji, jeśli nie będziemy z niej aktywnie korzystali. Takie udogodnienie dla przykładu posiada pozabankowa karta AXI, za którą nie trzeba ponosić żadnych opłat miesięcznych. Nawet jeśli nie dokonujemy co miesiąc transakcji bezgotówkowych. Bardzo podobnie działa również karta Cardina. Jeśli nie korzystamy z karty, po prostu za nią nie płacimy. Oczywiście każda pozabankowa oferta karty kredytowej może różnić się od siebie. Dlatego warto zweryfikować wysokość ewentualnych kosztów, które wiążą się z prowadzeniem takiej karty. Najlepiej to zrobić, jeszcze zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy.

Jak wygląda spłata zadłużenia na karcie?

Spłata zadłużenia na karcie pozabankowej wygląda bardzo podobnie jak w przypadku tradycyjnej karty kredytowej. Możemy więc spłacać zadłużenie po części lub całkowicie i w dowolnym momencie. Jedyne, o czym musimy pamiętać to regulowanie co miesiąc minimalnej wpłaty, w ustalonym terminie. Informacja o wysokości kwoty minimalnej najczęściej wysyłana jest za pośrednictwem wiadomości sms lub e-mail.

Warto przeczytać
Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, której działaniem jest gromadzenie i udostępnianie danych na temat zobowiązań kredytowych klientów banków czy firm pożyczkowych.
Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

WIBOR co to jest i czego dokładnie dotyczy? To pytanie zadaje wielu klientów banków. Szczególnie ci, którzy są zainteresowani kredytami hipotecznymi lub jeśli już zaciągnęli tego typu zobowiązanie. Powodem jest to, że właśnie na ich sytuację WIBOR wpływa najbardziej.
Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Zastanawiasz się, jaka to jest różnica: kredyt a pożyczka? Kredytu może nam udzielić jedynie bank, a pożyczkę możemy wziąć od różnych instytucji finansowych, bądź może to być pożyczka od kogoś bliskiego.
Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Już na początku XXI wieku zwykłe transakcje gotówkowe zaczęły być zastępowane nowością na rynku, a mianowicie kartami płatniczymi. Wtedy wydawało się, że już nic bardziej nowoczesnego nie da się wymyślić.
Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy w obecnych czasach jest znacznie mniej skomplikowane, niż było to kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Tym bardziej, jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę gotówkową.
Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Aplikacja blik to bardzo wygodne narzędzie nie tylko do szybkiego zapłacenia za zakupy i usługi w internecie, ale także do przelewu środków na telefon, zapłacenie za zakupy w sklepie stacjonarnym, wypłacania i wpłacania pieniędzy w bankomacie.