Hapi Pożyczki – opinie i kontakt

Hapi PożyczkaHapi Pożyczki to pozabankowa propozycja dla osób, które chciałyby uzyskać pożyczkę przez internet i bez wychodzenia z domu. To zaufana marka, która działa na rynku usług finansowych od 2014 roku, udzielając pożyczek ze spłatą w równych ratach miesięcznych. Kto może ubiegać się otrzymanie finansowania w Hapi Pożyczki i czym różni się ono od tradycyjnej pożyczki w banku?

Marka Hapi Pożyczki działa pod skrzydłami IPF Polska sp. z o.o., do której należy również inna znana marka pożyczkowa, czyli Provident. Hapi Pożyczki w przeciwieństwie do Providenta nie posiada jednak stacjonowanych placówek obsługi klienta. Cały proces udzielenia pożyczki w Hapi realizowany jest zatem w pełni drogą internetową. Klient może otrzymać pożyczkę, siedząc wygodnie we własnym fotelu i czekając, aż przelew pożyczki zostanie zrealizowany na jego konto bankowe. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga od klienta dodatkowych wizyt w placówce czy załatwiania innych mniej lub bardziej skomplikowanych formalności.

Nasze opinie o Hapi Pożyczki

Na pierwszy rzut oka oferta Hapi może wydawać się bardzo przystępną ofertą pożyczki online na raty. Po wskazaniu interesującej nas kwoty pożyczki oraz okresu spłaty możemy poznać, jaka będzie wysokość jej raty miesięcznej. Tu jednak musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że przedstawiane w kalkulatorze dane, są jedynie orientacyjne. Firma podaje najniższą możliwość wartość raty miesięcznej, jaka może być zaoferowana klientowi. Na ostateczny koszt pożyczki ma jednak wpływ szereg czynników takich jak zdolność czy historia kredytowa klienta. Dopiero po analizie takich danych, firma pożyczkowa może przedstawić nam wiążącą ofertę. A więc ostateczny koszt pożyczki oraz wysokość raty miesięcznej może różnić się od danych, które wyliczy nam kalkulator, przed złożeniem wniosku. Niemniej jednak samo złożenie wniosku o pożyczkę nie zobowiązuje nas do skorzystania z oferty. Możemy podjąć decyzję o jej zaciągnięciu, dopiero wówczas gdy poznamy dokładne dane nam temat kosztów pożyczki.

Oferta pożyczek Hapi skierowana jest głównie do tych osób, które szukają pożyczki z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 36 miesięcy. A więc maksymalnie na okres 3 lat możemy zaciągnąć pożyczkę w Hapi. Dostępna wysokość pożyczek wynosi od 2000 do maksymalnie 15 000 zł. Najkrótszy możliwy okres spłaty to 6 miesięcy. Ciekawym elementem oferty jest możliwość rozpoczęcia spłaty rat miesięcznych, nie po miesiącu od momentu zawarcia umowy, jak w przypadku tradycyjnych pożyczek, ale dopiero po 2 miesiącach.

W ofercie Hapi znajdują się dwie odrębne oferty pożyczek pozabankowych, a są nimi:

Oferta Pożyczka długoterminowa

Pożyczka oferowana wyłącznie drogą internetową i dostępna wyłącznie dla nowych klientów. Oferta pożyczka długoterminowa dostępna jest z okresem spłaty pożyczki od 6 do 36 miesięcy. Wysokość dostępnych pożyczek w ramach tej oferty to od 2000 zł do maksymalnie 15 000 zł.

Oferta Pożyczki na Raty

Pożyczka Ratalna to oferta skierowana zarówno do nowych, jak i stałych klientów Hapi. Dostępne kwoty pożyczek w ramach tej oferty wynoszą od 800 zł do 15 000 zł. Okres kredytowania w ramach oferty pożyczka ratalna wynosi od 6 do 36 miesięcy.

Dla kogo pożyczka w Hapi?

Oferta pożyczek dostępna jest dla osób posiadających ukończone 18 lat. Niezbędnym elementem uzyskania pożyczki jest posiadanie telefonu komórkowego, konta bankowego oraz stałych, udokumentowanych dochodów. Hapi udziela pożyczek zarówno osobom zatrudnionym w ramach umowy o pracę, prowadzących własną działalność, również emerytom i rencistom. Wniosek o pożyczkę możemy złożyć bez większych przeszkód, również w sytuacji posiadania innych obciążeń finansowych np. kredytu w innym banku czy firmie pożyczkowej.

Jakie dokumenty są niezbędne do uzyskania pożyczki?

Jedynym dokumentem, który jest niezbędny do uzyskania pożyczki, jest aktualny dowód osobisty. Tylko w nielicznych sytuacjach, firma może poprosić nas o przesłanie dodatkowych dokumentów potwierdzających uzyskiwany dochód.

Jak przebiega weryfikacja klienta?

Jednym z kluczowych elementów weryfikacji klienta jest konieczność wykonania przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł z rachunku bankowego. Ten proces ma na celu analizę danych posiadacza rachunku bankowego z danymi, które zostały podane przez klienta we wniosku pożyczkowym. Aplikacja porównuje, czy dane klienta takie jak imię i nazwisko oraz adres są identyczne. W przypadku różnicy pomiędzy danymi podanymi w banku, a wprowadzonymi we wniosku o pożyczkę, weryfikacja rachunku może zakończyć się negatywnie. Po zakończonym procesie weryfikacyjnym złotówka zwracana jest na konto bankowe klienta.

Odrębnym elementem weryfikacji klienta jest weryfikacja w rejestrach i bazach dłużników. Czy Hapi Pożyczki sprawdza BIK i historię kredytową? Oto jakie bazy są weryfikowane przez Hapi Pożyczki w trakcie składania wniosku o pożyczkę:

 • Wewnętrzna baza danych IPF Polska sp. z o.o.,
 • Wewnętrzna baza danych Provident Polska S.A.,
 • Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Rejestr Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Biuro Informacji Gospodarczej Infomonitor S.A.,
 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.,
 • Związek Banków Polskich.

Czy Hapi Pożyczki dzwoni do pracodawcy?

Weryfikacja klienta składającego wniosek o pożyczkę w Hapi, nie obejmuje weryfikacja w miejscu jego zatrudnienia. Firma nie dzwoni do pracodawcy w celu potwierdzenia jakichkolwiek danych dotyczących zatrudnienia czy wysokości dochodów.

Czy umowa pożyczki wysyłana jest drogą pocztową?

Wszelkie dokumenty wygenerowane ze strony Hapi Pożyczki, w tym również umowa pożyczki wysyłane są wyłącznie drogą elektroniczną. Firma nie wysyła wydrukowanych dokumentów drogą pocztową.

Wcześniejsza spłata pożyczki w Hapi

Klient, który zaciągnął pożyczkę w Hapi, może dokonać jej wcześniejszej spłaty, przed wyznaczonym okresem spłaty. Dzięki temu ma możliwość zaoszczędzić na naliczonych odsetkach.

Przesunięcie terminu spłaty pożyczki – wakacje od raty

Hapi Pożyczki jest jedną z nielicznych firm udzielających długoterminowe pożyczki pozabankowe, która umożliwia skorzystanie z tzw. wakacji kredytowych. Ich ilość uzależniona jest od długości spłaty pożyczki i dla pożyczek, z okresem spłaty nie krótszym niż 7 miesięcy. O chęci skorzystania z odroczenia spłaty powinniśmy powiadomić firmę najpóźniej na 3 dni przed terminem spłaty raty.

Dostępna liczba wakacji kredytowych w Hapi Pożyczki:

 • 1 wakacje od raty – dla pożyczek z liczbą rat do spłaty od 7 do 11
 • 2 wakacje od raty – dla pożyczek z liczbą rat do spłaty od 12 do 17
 • 3 wakacje od raty – dla pożyczek z liczbą rat do spłaty od 18 do 23
 • 4 wakacje od raty – dla pożyczek z liczbą rat do spłaty 24.

Plusy

Minusy

Możliwość otrzymania pożyczki w trakcie spłaty innych kredytów Szeroka weryfikacja klienta w bazach danych (również BIK)
Wszystkie formalności zalatwiane w 100% przez internet Brak dokładnych kosztów pożyczki przed złożeniem wniosku
Rozpoczęcie spłaty pożyczki po2 m-cach od zawarcia umowy
Pożyczki dostępne dla osób od 18 lat
Możliwość skorzystania z wakacji kredytowych
Bez dodatkowych dokumentów i zaświadczeń

Hapi Pożyczki – godziny pracy

Pracownicy firmy Hapi Pożyczki są dostępni w dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 do 18:00. Firma udziela również pożyczki w sobotę, obsługując klientów od 9:00 do 17:00.

Hapi Pożyczki – kontakt i infolinia

 • Dane firmy: IPF Polska Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa, KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913
 • Infolinia: tel. (22) 395 85 87 oraz (22) 395 85 85

Warto przeczytać
Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, której działaniem jest gromadzenie i udostępnianie danych na temat zobowiązań kredytowych klientów banków czy firm pożyczkowych.
Pożyczka dla każdego przez internet - gdzie jej szukać?

Pożyczka dla każdego przez internet - gdzie jej szukać?

Obecnie pożyczki są znacznie łatwiej dostępne. Głównie dlatego, że można otrzymać je przez internet i udzielają ich już nie tylko banki, ale również szereg instytucji udzielających pożyczki pozabankowe. Takie pożyczki dla każdego są teraz dostępne na wyciągniecie ręki.
Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Zastanawiasz się, jaka to jest różnica: kredyt a pożyczka? Kredytu może nam udzielić jedynie bank, a pożyczkę możemy wziąć od różnych instytucji finansowych, bądź może to być pożyczka od kogoś bliskiego.
Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy w obecnych czasach jest znacznie mniej skomplikowane, niż było to kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Tym bardziej, jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę gotówkową.
Finbo Pożyczki - recenzja i opinie

Finbo Pożyczki - recenzja i opinie

Dlaczego to jedna z ciekawszych ofert chwilówek, na którą warto zwrócić uwagę? Na naszą wysoką ocenę Finbo wpłynęło kilka różnych czynników, którymi chcielibyśmy się podzielić.
Pożyczki 3000 zł

Pożyczki 3000 zł

Gdy pojawiają się nagłe potrzeby, celem poszukiwań może być nieduża pożyczka 3000 zł. Przy tak niewielkiej kwocie chcielibyśmy jednak uniknąć wielu różnych formalności czy wizyt w placówkach finansowych.