Karty Kredytowe przez Internet

 1. Co to jest Karta Kredytowa?
 2. Jak otrzymać kartę kredytową?
 3. Karta Kredytowa – w jaki sposób działa?
 4. Darmowa Karta Kredytowa bez opłat miesięcznych
 5. Jak uniknąć opłat za korzystanie z karty kredytowej?
 6. Spłata zadłużenia na karcie kredytowej
 7. Jak prezentuje się najtańsza karta kredytowa?
 8. Czym cechują się najlepsze karty kredytowe?
 9. Karta kredytowa z tabletem lub inny prezent
 10. Czy karta kredytowa jest dostępna od ręki?
 11. Karta kredytowa Pozabankowa – czy warto?

karty kredytowe przez internetKarta kredytowa to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu w każdej dowolnej chwili możemy skorzystać z dodatkowej gotówki. Szczególnie przydaje się w podbramkowych sytuacjach, gdy konieczny jest zakup nowej pralki czy zmywarki. A nie chcemy w tym cel nadwyrężać domowego budżetu, lub po prostu nie posiadamy wolnej gotówki, którą moglibyśmy na ten użyć.

Co to jest Karta Kredytowa?

Karta kredytowa może stanowić taką dodatkową poduszkę finansową, do której mamy dostęp od ręki. Dzięki temu, gdy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, nie musimy w tym celu zaciągać dodatkowego kredytu czy pożyczki. Mamy stały dostęp do środków znajdujących się na karcie kredytowej. Możemy ich użyć na kilka różnych sposobów – płacąc w sklepie internetowym, sklepie stacjonarnym czy nawet wykonując przelew z karty kredytowej. Oczywiście, zanim będziemy mogli cieszyć się udogodnieniami, jakie niesie za sobą korzystanie z karty, konieczne jest złożenie wniosku o jej wydanie. Uzyskamy ją za pośrednictwem niemal wszystkich krajowych banków, jak również kilku instytucji pozabankowych.

Jak otrzymać kartę kredytową?

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o wydanie karty kredytowej, bank przyznaje nam określoną wysokość limitu w ramach karty. Wysokość takiego limitu uzależniona jest od kilku różnych czynników. Podstawową kwestię odgrywa tutaj zdolność kredytowa klienta. Pod tym kątem bank dokonuje weryfikacji uzyskiwanych dochodów. Jeśli uzyskujemy wysokie wynagrodzenie, mamy szanse otrzymania wysokiego limitu na karcie kredytowej. Zdolność kredytowa to jednak niejedyna rzecz badana przez bank czy instytucje finansowe.

Równie ważną rolę odgrywa historia kredytowa osoby, która składa wniosek o kartę kredytową przez internet, czy bezpośrednio w placówce. Zanim więc otrzymamy pozytywną odpowiedź o wydaniu karty, konieczne będzie zweryfikowanie czy nie posiadamy znaczących opóźnień w spłacie innych zobowiązań finansowych. Chodzi tutaj głównie o weryfikację bazy Biura Informacji Kredytowej, czyli BIK. Ta baza jest weryfikowana przez każdy bank czy inną instytucję finansową, która udziela zarówno kredytów, pożyczek, jak również kart kredytowych. Konieczne jest sprawdzenie, czy terminowo regulowaliśmy wcześniej zaciągnięte kredyty lub pożyczki. A jeśli zdarzyły nam się jakieś opóźnienia w spłacie, to czy wpłynęły one na obniżenie oceny punktowej w bazie BIK. Osoby z niską punktacją mogą mieć problem z otrzymaniem nie tylko karty kredytowej, ale również z dostępem do wielu innych produktów finansowych oferowanych przez banki.

Propozycje
Oferta #1
SANTANDER Karta kredytowa
SANTANDER Karta kredytowa
SANTANDER Karta kredytowa
 • Zamów kartę kredytową i zyskaj do 800 zł premii!
 • Do 600 zł zwrotu za płatności kartą Visa Silver Akcja Pajacyk albo Visa Platinum
 • oraz kartami dodatkowymi przez 12 miesięcy.
Zobacz więcej
Ocena 6/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 1

Oferta #2
Santander Consumer Bank TurboKarta
Santander Consumer Bank TurboKarta
TurboKarta Santander Consumer Bank
 • Karta Kredytowa przez internet dostępna bez wychodzenia z domu
 • Aż 5% zwrotu w samodzielnych myjniach samochodowych
 • 3% zwrotu w restauracjach, a także pubach, kawiarniach oraz fast foodach
 • bezpieczne podróże z bezpłatnym pakietem car assistance
Zobacz więcej
Ocena 6/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 1

na raty
na raty
bez zaœświadczeń
bez zaœświadczeń
Oferta #3
TWISTO
TWISTO
Kwota pożyczki
do 2 900 zł
Okres spłaty
do 12 miesięcy
płatność na 3 miesięczne raty za 0 zł
Weź pożyczkę
Ocena 2.6/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 9

Oferta #4
 Karta Kredytowa Citibank-BP Motokarta
Karta Kredytowa Citibank-BP Motokarta
Karta Kredytowa Citibank-BP Motokarta
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty głównej
 • Rabaty do 50% w Programie Citi Specials
 • Nawet 240 zł w ciągu roku w ramach oferty specjalnej.
Zobacz więcej
Ocena 0/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 0

Oferta #5
Citi Karta kredytowa voucher Allegro
Citi Karta kredytowa voucher Allegro
Citi Karta kredytowa z voucherem 400 zł Allegro!
 • Karta kredytowa z voucherem 400 zł na zakupy w Allegro
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty (warunkiem jest używanie karty
 • Rabaty do 50% i nagrody za transakcje
Zobacz więcej
Ocena 0/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 0

Oferta #6
Citi Karta kredytowa Biedronka
Citi Karta kredytowa Biedronka
Citi Karta kredytowa z voucherem o wartości 300 zł do Biedronki
 • Aż 300 zł do Biedronki po spełnieniu warunków
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty głównej przy spełnieniu warunków
 • opcja rozłożenia każdego zakupu powyżej 100 zł na komfortowe raty
Zobacz więcej
Ocena 0/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 0

Karta Kredytowa – w jaki sposób działa?

Większość z nas posiada w swoich portfelach karty debetowe, które są powiązane z naszym rachunkiem osobistym. Dokonując płatności taką kartą czy wypłacając nią pieniądze z bankomatu, korzystamy z własnych środków znajdujących się na naszym koncie osobistym. Natomiast w przypadku karty kredytowej korzystamy z dodatkowych pieniędzy, które przyznał nam bank w postaci limitu. Możemy jednak wykorzystywać te środki niemal tak samo, jak w przypadku tradycyjnej karty debetowej. Możemy więc korzystać z płatności zbliżeniowych w sklepach czy supermarketach, jak również opłacając zakupy w sklepie internetowym. Możemy również za pomocą takiej karty wypłacić gotówkę z bankomatu czy realizując przelew internetowy. Te operacje mogą się jednak wiązać z dodatkowymi opłatami. Warto więc zwrócić na to uwagę, składając wniosek o kartę kredytową w banku.

Darmowa Karta Kredytowa bez opłat miesięcznych

Przemyślane założenie karty kredytowej, jak również przemyślane korzystanie z niej może zaowocować tym, że nie będziemy za nią dużo płacić. Możemy też całkowicie uniknąć opłat za korzystanie z karty kredytowej. Wystarczy, że wybierzemy ofertę karty kredytowej bez opłat miesięcznych, lub która będzie warunkowo pozbawiona takich opłat. O ile to pierwsze grono kart będzie dosyć wąskie, ponieważ mało który bank oferuje aktualnie karty kredytowe za 0 zł, a więc bez opłaty miesięcznej lub rocznej. To ze znalezieniem karty kredytowej za 0 zł z koniecznością spełnienia określonego warunku, nie powinniśmy mieć większego problemu.

Jak uniknąć opłat za korzystanie z karty kredytowej?

Jeśli otrzymaliśmy od banku kartę kredytową, która posiada warunkową opcję korzystania za 0 zł, to w przypadku większości ofert warunek, który będziemy musieli spełnić, jest ten sam. Chodzi o aktywne korzystanie z karty kredytowej i dokonywanie płatności kartą na określoną kwotę w cyklu miesięcznym. Często wygląda to następująco. Dokonujemy różnego rodzaju transakcji bezgotówkowych za pomocą karty kredytowej. Jeśli co miesiąc łączna wysokość transakcji będzie równa lub większa niż 2000 zł, to bank nie naliczy nam opłaty miesięcznej za kartę. Jeśli natomiast w którymś z miesięcy nie uda nam się dokonać transakcji w takiej wysokości, bank pobierze od nas opłatę miesięczną. Dotyczy to oczywiście tylko tego jednego miesiąca, w którym nie spełniliśmy warunków, które postawił nam wcześniej bank. Oczywiście w zależności od banku i oferty, ten wymagany próg miesięcznych transakcji bezgotówkowych może być mniejszy lub też większy.

Jeszcze jedna ważna kwestia, o której warto wiedzieć w celu uniknięcia opłat, dotyczy korzystania z karty. Otóż, nawet jeśli będziemy aktywnie korzystać z karty i co miesiąc będziemy dokonywali różnego rodzaju zakupów, to mamy szansę na uniknięcie odsetek od wykonanych transakcji. Wystarczy w tym cel wykorzystać okres bez odsetkowy, który jest nieodłącznym elementem każdej karty kredytowej. Jeśli całe zadłużenie karty spłacimy w tym terminie, to unikniemy w ten sposób naliczenia dodatkowych odsetek od wykonanych transakcji. Okres bez odsetkowy na karcie może wynosić od 52 do nawet 58 dni. Nie dotyczy on jednak transakcji gotówkowych, a więc np. wypłaty gotówki z bankomatu.

Spłata zadłużenia na karcie kredytowej

Każda karta kredytowa ma przydzielony indywidualny numer konta bankowego. Na ten numer powinniśmy wpłacać pieniądze w określonej wysokości. Gdy chcemy uniknąć dodatkowych odsetek, wówczas warto korzystać ze wspomnianego wcześniej okresu bez odsetkowego. Jeśli chcemy rozłożyć spłatę na dłuższy czas, wtedy wystarczy, że co miesiąc będziemy wpłacać kwotę minimalną wyznaczoną przez bank. Wysokość kwoty minimalnej uzależniona jest od wysokości zadłużenia na karcie. Im jest ono większe, tym większa będzie kwota minimalna, którą będziemy musieli wpłacić. Dużym plusem kart kredytowych jest to, że spłata nie odbywa się w równych ratach miesięcznych. Spłatę zadłużenia na karcie, możemy dokonywać w najbardziej dogodnym dla siebie terminie. Możemy wpłacać raz mniejszą kwotę, a raz większą. Możemy również całość spłacić jednorazowo, jeśli tak będzie nam wygodnie.

Jak prezentuje się najtańsza karta kredytowa?

Szukając taniej w utrzymaniu karty kredytowej, warto zwrócić uwagę na to, czy karta taka posiada opłatę miesięczną za prowadzenie. Jeśli karta kredytowa nie posiada takiej opłaty, powinniśmy sprawdzić, czy bank nie narzuca dodatkowych warunków, by utrzymać kartę całkowicie bez opłat miesięcznych. Sami również możemy dołożyć swoją cegiełkę do tego, by cieszyć się tanią w utrzymaniu kartą kredytową. Wystarczy w tym celu jak najczęściej korzystać z udogodnień, jakie daje nam okres bez odsetkowy na karcie kredytowej.

Czym cechują się najlepsze karty kredytowe?

Jest kilka rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na założenie karty kredytowej. Jedną z tych najważniejszych kwestii już poruszyliśmy. W pierwszej kolejności warto wybrać taką kartę, która nie będzie wiązała się z opłatami miesięcznymi lub będziemy mieli możliwość takiej opłaty uniknąć. Ponadto warto również zwrócić uwagę na różnego rodzaju programy bonusowe, które wiążą się z aktywnym korzystaniem z karty kredytowej. Można tu choćby wymienić programy Mam Bonus (BNP Paribas) czy Citi Specials (Citibank). W ramach takich programów za każde wykonane transakcje bezgotówkowe zbieramy punkty. Możemy je później wymienić na różnego rodzaju atrakcyjne nagrody lub otrzymać duże zniżki w wybranych, sklepach, restauracjach czy punktach handlowych.

Karta kredytowa z tabletem lub inny prezent

Przymierzając się do założenia karty kredytowej, warto zwracać uwagę na promocje bankowe, w ramach których możemy otrzymać dodatkowy bonus do karty kredytowej. Banki „rozdawały” do tej pory już różne gadżety – tablety, telefony, a nawet walizki. Bardzo często można również natrafić na bony zakupowe na nie małe kwoty, które można wykorzystać w popularnych supermatketach. Zdecydowanie warto śledzić tego rodzaju promocje bankowe, zwłaszcza gdy naszym głównym celem poszukiwań jest karta kredytowa.

Czy karta kredytowa jest dostępna od ręki?

Wniosek o wydanie karty kredytowej rozpatrywany jest na bardzo zbliżonych zasadach jak kredyt gotówkowy. Konieczne jest więc przedstawienie dowodu osobistego, jak również określonych zaświadczeń, potwierdzających uzyskiwany dochód. Niekiedy w tym celu wystarczy sam wyciąg z konta bankowego. A niekiedy konieczne jest dostarczenie dokumentu bezpośrednio od pracodawcy. W ofercie banków nie znajdują się karty kredytowe bez zaświadczeń, ale istnieje szansa, że znajdziecie je w ofercie kilku firm z sektora pozabankowego jak Cardina czy AXI.

Niemniej jednak, w dużej liczbie przypadków istnieje duża szansa na to, by uzyskać taką kartę kredytową od ręki przez internet. Tylko w nielicznych sytuacjach, konieczne jest sfinalizowanie całego procesu bezpośrednio w placówce. Jednak wówczas, gdy wydanie karty kredytowej przez bank zostanie już potwierdzone, a konieczne będzie jedynie fizycznie podpisanie umowy. Niektóre banki umożliwiają podpisanie takiej umowy w obecności kuriera, który dostarczy nam ją pod same drzwi. W tym wypadku nie będziemy musieli kłopotać się odwiedzaniem placówek, a wszystkie niezbędne formalności będziemy mogli załatwić bez wychodzenia z domu.

Karta kredytowa Pozabankowa – czy warto?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, poza bankowymi ofertami kart kredytowych, w internecie natkniemy się również na karty pozabankowe. Czym różnią się one tych bankowych? Ogólnie działają niemal identycznie, z tą różnicą, że karty tego mogą mieć nieco krótszy okres bez odsetkowy. Za to posiadają one ciekawą funkcję, która bardzo rzadko oferują banki. Otóż umożliwiają dokonanie wypłat gotówkowych z bankomatu bez ponoszenia prowizji.

Ponadto takie karty pozabankowe będą nieco łatwiej dostępne dla potencjalnego klienta, któremu zależy na jej założeniu. Choć zarówno banki, jak również instytucje finansowe będą wymagać od nas czystej historii kredytowej w BIK czy odpowiedniej zdolności kredytowej. To w przypadku instytucji, które udzielają karty kredytowe pozabankowe, te wymagania względem potencjalnego klienta mogą być nieco mniejsze. Zwłaszcza jeśli chodzi o badanie zdolności kredytowej. W przypadku pozabankowych kart kredytowych będzie istniało większe prawdopodobieństwo przyznania takiej karty, jeśli osoba składająca wniosek o wydanie karty, legitymuje się niższymi dochodami. A więc jeśli np. jest osobą zatrudnioną na pół etatu i uzyskującą z tego tytułu dochód poniżej najniższej krajowej.

Warto przeczytać
Bankomat wciągnął kartę - co zrobić?

Bankomat wciągnął kartę - co zrobić?

Jedną z takich "nieplanowych" sytuacji, które mogą trochę człowieka zestresować oraz wprawić w konsternację, jest wciągnięcie karty bankomatowej przy wypłacie gotówki z bankomatu. Co zrobić, kiedy bankomat wciągnął Twoją kartę?
Jak działa okres bezodsetkowy na karcie kredytowej?

Jak działa okres bezodsetkowy na karcie kredytowej?

Mając świadomość jak korzystać ze środków na karcie kredytowej, z limitu możemy korzystać bez odsetek. Jak zatem działa karta kredytowa i jak działa okres bez odsetek?
Karta kredytowa z bonem do Biedronki

Karta kredytowa z bonem do Biedronki

Zainteresowany uzyskaniem vouchera na zakupy w Biedronce w wysokości 300 czy 400 zł? To nie jest żadne oszustwo, ale akcja bonusowa, która bardzo często pojawia się w ofercie banków.
Komputer lub telefon na raty przez internet

Komputer lub telefon na raty przez internet

Nowy smartfon charakteryzujący się wysoką wydajnością, z dobrym aparatem i wytrzymałą baterią to obecnie koszt minimum 1000 zł. Nie każdy może sobie pozwolić na tak duży, a zarazem jednorazowy wydatek. Dlatego też ciekawą alternatywą w takiej sytuacji wydaje się zakup telefonu na raty.
Pozabankowa karta kredytowa

Pozabankowa karta kredytowa

Karty kredytowe cieszą się dużą popularnością, głównie z tego względu, że zapewniają nam stały dostęp do dodatkowej gotówki. Poza kartami kredytowymi, które są dostępne za pośrednictwem banków, coraz szerszym zainteresowaniem cieszą się również pozabankowe karty kredytowe. Kto udziela takich kart kredytowych i czy są one bezpiecznym rozwiązaniem?
Karta kredytowa a debetowa - jakie są główne różnice?

Karta kredytowa a debetowa - jakie są główne różnice?

Na pierwszy rzut oka, mogłoby się wydawać, że karta debetowa nie różni się niczym szczególnym od karty kredytowej. Obie karty wyglądają bardzo podobnie i umożliwiają dokonywanie płatności zarówno w stacjonarnych placówkach, jak również w sklepach internetowych. A jednak istnieją dosyć istotne różnice pomiędzy tymi kartami.