Kredyty dla zadłużonych

 1. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych
 2. Jaką funkcję pełni kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?
 3. Co w sytuacji, gdy bank nie udzieli nam kredytu konsolidacyjnego?
 4. Czy można otrzymać kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej?
 5. Kredyty dla bardzo zadłużonych z komornikiem
 6. Kredyty i pożyczki dla zadłużonych w BIK
 7. Czy można uzyskać pożyczki dla zadłużonych bez weryfikowania BIK?
 8. Pożyczki online dla zadłużonych z doradcą
 9. Chwilówka na problemy z zadłużeniem

kredyty dla zadłużonychNiestety nie w każdej sytuacji możliwe jest udzielenie kredytu bankowego. Największy problem z jego uzyskaniem mają osoby zadłużone. Zarówno osoby, które posiadają opóźnienia w płatnościach, które widoczne są w rejestrach dłużników.

Osoby legitymujące się negatywną historią kredytową w BIK czy posiadające zajęcia komornicze. Jak w takiej sytuacji uzyskać trudny kredyt dla zadłużonych – czy istnieją jakieś alternatywne rozwiązania dla takich osób?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Pierwszą opcją pomocy, z której powinny skorzystać osoby zadłużone, są bankowe kredyty konsolidacyjne. Nie każda osoba zadłużona jest w przegranej sytuacji i nie każdy przypadek jest beznadziejny i skazany na odmowną decyzję kredytową.

Uprzedzając już na wstępie pytania, które mogą się w tym miejscu pojawić. Tak – większość banków, które udzielają kredyty konsolidacyjne dla osób zadłużonych, wymaga posiadania pozytywnej historii kredytowej w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej). W niektórych przypadkach istnieje jednak szansa, że bank udzieli nam takiego kredytu, nawet jeśli wcześniej zdarzało nam się nie terminowo opłacać rat kredytowych. Szczególnie duża szansa na to istnieje wówczas, gdy od wspomnianych opóźnień upłynęło już trochę czasu, a całe zadłużenie zostało już przez nas w całości spłacone. Bądź też były to nie duże opóźnienia w spłacie, które nie przekroczyły 30 dni.

Nieco większe szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego będziemy mieli także wtedy, gdy staramy się o jego uzyskanie wraz z poręczycielem. Taka osoba powinna jednak charakteryzować się zarówno dobrą zdolnością kredytową, jak również odpowiednią historią kredytową w bazach BIK.

Jak funkcję pełni kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Konsolidacja kredytów umożliwia połączenie kilku różnych zobowiązań finansowych w jedną całość. Dzięki temu możemy skonsolidować kredyty bankowe takie jak kredyty gotówkowe, samochodowe, limity na karcie kredytowej czy limit odnawialny w rachunku osobistym. Niektóre banki, poza konsolidacją zobowiązań bankowych umożliwia również przeprowadzenie konsolidacji pożyczek pozabankowych i chwilówek. Łącząc te wszystkie zobowiązania w jedną całość, otrzymujemy jedną, niższą ratę miesięczną. Jeśli więc przykładowo łączna kwota miesięcznych obciążeń z tego tytułu wynosiła do tej pory 2000 zł, to teraz ta kwota może wynosić 1200 czy nawet 1000 zł. Musimy się jednak liczyć z tym, że za sprawą konsolidacji wydłuży nam się również okres spłaty takiego finansowania. Im niższą wysokość raty miesięcznej będziemy chcieli osiągnąć, tym bardziej wydłuży nam się łączny okres spłaty.

Propozycje
Oferta #1
Kasa Stefczyka Pożyczka Konsolidacyjna
Kasa Stefczyka Pożyczka Konsolidacyjna
Pożyczka Konsolidacyjna Kasa Stefczyka
 • Oferta dostępna dla osób powyżej 30 roku życia
 • Najtańszy kredyt konsolidacyjny - połącz swoje raty w jedną całość
 • Nawet do 160 000 zł z okresem spłaty do 60 miesięcy
 • Złóż wniosek bez wychodzenia z domu
Weź Pożyczkę
Ocena 6/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 6

Oferta #2
Bank Pekao Pożyczka konsolidacyjna
Bank Pekao Pożyczka konsolidacyjna
Pożyczka konsolidacyjna Bank Pekao
 • Pożyczka Konsolidacyjna do 200 tys. złotych
 • Z możliwością dobrania dodatkowych środków na dowolny cel
 • Okres kredytowania nawet do 10 lat, z karencją na spłatę do 3 miesięcy.
Weź pożyczkę
Ocena 6/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 2

od 18 lat
od 18 lat
na raty
na raty
w weekend
w weekend
bez zaœświadczeń
bez zaœświadczeń
pozabankowe
pozabankowe
Oferta #3
SUPER GROSZ
SUPER GROSZ
Kwota pożyczki
do 30 000 zł
Okres spłaty
do 50 miesięcy
Weź pożyczkę
Ocena 5.8/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 794

od 18 lat
od 18 lat
na raty
na raty
bez zaœświadczeń
bez zaœświadczeń
pozabankowe
pozabankowe
Oferta #4
FENIKO
FENIKO
Kwota pożyczki
do 3 000 zł
Okres spłaty
do 6 miesięcy
pierwsza pożyczka za darmo na 30 dni
Weź pożyczkę
Ocena 5.6/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 34

bez zaœświadczeń
bez zaœświadczeń
pozabankowe
pozabankowe
Oferta #5
SOLCREDIT
SOLCREDIT
Kwota pożyczki
do 5 000 zł
Okres spłaty
do 3 miesięcy
do 91 dni
Weź pożyczkę
Ocena 4.5/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 12

od 18 lat
od 18 lat
na raty
na raty
w weekend
w weekend
bez zaœświadczeń
bez zaœświadczeń
pozabankowe
pozabankowe
Oferta #6
GOTOWKOVO
GOTOWKOVO
Kwota pożyczki
do 200 000 zł
Okres spłaty
do 120 miesięcy
Weź pożyczkę
Ocena 4/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 9

Oferta #7
Alior Bank Internetowy Kredyt Konsolidacyjny
Alior Bank Internetowy Kredyt Konsolidacyjny
Kredyt Konsolidacyjny Online Alior Bank
 • Kredyt konsolidacyjny online z długim okresem spłaty, do 10 lat.
 • Maksymalna kwota kredytu do 200 tys. zł
 • Z ubezpieczeniem na życie, z Ubezpieczeniem od utraty pracy i NNW
Weź Kredyt
Ocena 3/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 2

Oferta #8
Kredyt konsolidacyjny PKO Bank Polski
Kredyt konsolidacyjny PKO Bank Polski
PKO Bank Polski Kredyt konsolidacyjny
 • Pożyczka konsolidacyjna ze spłatą od 2 do 120 miesięcy
 • Dodatkowe środki w wysokości do 30% wartości konsolidowanej kwoty
 • Bez konieczności posiadania konta w PKO Banku Polskim
Weź Kredyt
Ocena 3/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 4

od 18 lat
od 18 lat
bez bik
bez bik
bez zaœświadczeń
bez zaœświadczeń
pozabankowe
pozabankowe
Oferta #9
MIKRORATKA
MIKRORATKA
Kwota pożyczki
do 2 000 zł
pożyczka domowa
Okres spłaty
do 12 miesięcy
raty tygodniowe
Weź pożyczkę
Ocena 3/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 10

Oferta #10
 Kredyt konsolidacyjny Santander Bank Polska
Kredyt konsolidacyjny Santander Bank Polska
Santander Bank Polska Kredyt Konsolidacyjny
 • Pieniądze nawet w 1 dzień od złożenia wniosku!
 • Konsolidacja kredytów i pożyczek nawet do 300 000 zł.
 • Minimum formalności
Weź Kredyt
Ocena 2/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 3

Co w sytuacji, gdy bank nie udzieli nam kredytu konsolidacyjnego?

Nie w każdej sytuacji istnieje możliwość zastosowania konsolidacji kredytów wobec osób zadłużonych. Tą najczęściej pojawiającą się przeszkodą jest negatywna historia kredytowa, i to nie tylko w bazach BIK. Mogą to być również opóźnienia w spłacie, widoczne z poziomu rejestrów dłużników. Mówimy tutaj choćby o bazach ERIF, KRD czy BIG Infomonitor. W takiej sytuacji nie tylko bank może odmówić nam udzielenia kredytu, ale również szereg instytucji finansowych, które specjalizują się w udzielaniu długoterminowych pożyczek pozabankowych.

Na rynku pożyczek pozabankowych jest kilka firm o ugruntowanej pozycji, które udzielają trudne kredyty dla zadłużonych. Są to najczęściej pożyczki z gwarantem, które działają nieco podobnie jak bankowe kredyty z poręczycielem. Szanse uzyskania takiej pożyczki dla zadłużonych z gwarantem będą miały zarówno osoby z negatywnym BIK, posiadające wpisy w bazach dłużników czy nawet zajęcia komornicze. Konieczne w tym wypadku jest jednak spełnienie dwóch podstawowych warunków. Najważniejszy z nich to posiadanie gwaranta pożyczki. A więc osoby z kręgu naszych znajomych czy krewnych, która charakteryzuje się dobrą zdolnością oraz historią kredytową. Drugi warunek, który powinna spełnić osoba starająca się o uzyskanie pożyczki z gwarantem, to posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej do pokrycia miesięcznej raty takiej pożyczki.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku pozytywnej decyzji o udzieleniu pożyczki, gwarant będzie odpowiedzialny za spłatę rat miesięcznych, w sytuacji, gdyby pożyczkobiorca nie regulował wpłat w ustalonym terminie. Niemniej jednak taka pożyczka dla zadłużonych z gwarantem, jest niekiedy przysłowiową ostatnią deską ratunku. Decydując się na takie rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę koszty takiej pożyczki. A co najważniejsze, należy korzystać w tym wypadku wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Wybór odpowiedniej i legalnie działającej firmy pożyczkowej uchroni nas od koszmarnie wysokich kosztów, na które moglibyśmy się w przeciwnym wypadku narazić. Popularną firmą udzielającą w Polsce trudne pożyczki dla osób zadłużonych jest Rapida Money. Firma udziela tego rodzaju pożyczek na terenie całej Polski, realizując wszystkie formalności przez internet.

Czy można otrzymać kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej?

Każda bank oraz każda instytucja finansowa, poza weryfikację historii kredytowej klienta, sprawdza również jego zdolność kredytową. Taka osoba musi mieć z czego spłacać ratę miesięczną kredytu lub pożyczki, by mogła mu ona zostać udzielona. Musi posiadać odpowiednie pokrycie. Nieco inaczej wygląda to w przypadku pozabankowych pożyczek z gwarantem. W ich przypadku główną rolę odgrywa tutaj gwarant pożyczki. To jego zdolność i historia kredytowa odgrywa pierwszorzędną rolę. Co nie oznacza oczywiście, że osoba ubiegająca się o kredyt dla zadłużonych może być osobą bezrobotną i bez dochodów.

W przypadku starania się o kredyt bankowy tym najniższym pułapem jest najniższa krajowa. Nieco łagodniej do zdolności kredytowej, podchodzą firmy udzielające pożyczek pozabankowych. W ich przypadku mamy możliwość uzyskania finansowania przy znacznie niższych dochodach. A więc jeżeli pracujemy na pół etatu czy jesteśmy na emeryturze lub rencie.

Czy istnieje możliwość uzyskania takiej pożyczki całkowicie przez internet? Na ogół każda firma oraz instytucja udzielająca pożyczek pozabankowych, przeprowadza weryfikację zdolności kredytowej klienta. Ze szczególną dokładnością analizowane są osoby o trudnej przeszłości kredytowej – czyli negatywnym BIK, zadłużeniami widocznymi w rejestrach dłużników. W tym przypadku, jedyną realną możliwością otrzymania pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online, jest pożyczka z gwarantem. Do jej uzyskania niezbędna jest dodatkowa osoba, charakteryzująca się odpowiednio dobrą zdolnością oraz historią kredytową.

Kredyty dla bardzo zadłużonych z komornikiem

Posiadając zajęcie komornicze, będziemy mieli spory problem z otrzymaniem finansowania. Każdy bank, w którym będziemy się starać, czy to o kredyt gotówkowy, czy o kredyt konsolidacyjny najprawdopodobniej odrzuci nasz wniosek. Jedyną naszą nadzieją w takiej sytuacji mogą być firmy udzielające pożyczek pozabankowych.

Jednak nie każda firma, która udziela długoterminowe pożyczki pozabankowe, wyciągnie do nas pomocną dłoń. Wiadomo, że w takiej sytuacji jak ta, część osób posiada zablokowane środki, z których nie może korzystać. Jeżeli dłużnik posiada zajęte przez komornika konto bankowe, to nie ma możliwości swobodnie zarządzać wszystkimi środkami, jakie wpływają na jego konto. W związku z czym, w jego przypadku zachodzi prawdopodobieństwo, że taka osoba nie będzie terminowo opłacała rat miesięcznych takiej pożyczki.

Tu jednak pewną alternatywą po raz kolejny mogą okazać się pożyczki z gwarantem. Ta dodatkowa osoba będzie jakby dodatkowym zabezpieczeniem, w sytuacji, gdyby osoba będąca głównym pożyczkobiorcą, nie wywiązywała się z warunków umowy. Wówczas ten obowiązek w takiej sytuacji, spada na gwaranta pożyczki.

Kredyty i pożyczki dla zadłużonych w BIK

Z czego wynika problem otrzymania kredytu lub pożyczki z powodu negatywnego BIK? By odpowiedź na to pytanie, należałoby zacząć od podstaw. Wyobraźmy sobie, że zaciągamy kredyt w banku, jednak nie spłacamy rat terminowo. Początkowo opóźnienia nie są zbyt duże i wynoszą zaledwie kilka czy kilkanaście dni. Po jakimś czasie odczuwamy coraz większy problem z terminową płatnością rat, a opóźnienia robią się coraz większe. W przypadku, jeśli spóźniamy się ze spłatą te kilka czy kilkanaście dni, wówczas poza dodatkowymi odsetkami, które będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni, nie mamy się czym martwić. Znacznie gorsza sytuacja może mieć miejsce, jeśli te opóźnienia przekroczą 30 dni na jednej racie, a niekiedy sięgną nawet 60 dni. Wówczas takie opóźnienia w spłacie raty kredytu może zostać wpisane do bazy BIK. Gdy już to tego dojdzie, możemy mieć znaczny problem z uzyskaniem kolejnego kredytu czy nawet pożyczki, gdy będziemy chcieli o nią wnioskować w przyszłości.

Informacje o opóźnieniach w spłacie rat kredytowych, nie są przetrzymywane tylko przez jakiś krótki określony czas. Co więcej, są one widoczne nawet przez 5 lat od momentu całkowitego zamknięcia zobowiązania. A więc wspomniany okres nie jest liczony od momentu, w którym spłaciliśmy ratę z opóźnieniem, ale od momentu, gdy całkowicie spłaciliśmy zadłużenie, czyli zaciągnięty kredyt. Warto mieć to na uwadze, spłacając raty miesięczne kredytu.

Czy można uzyskać pożyczki dla zadłużonych bez weryfikowania BIK?

Otóż wszystkie banki dokładnie weryfikują historię kredytową klienta, głównie za pomocą baz Biura Informacji Kredytowej. Od kilku lat podobną taktykę stosują również firmy udzielające pożyczek pozabankowych. Choć przez wiele dobrych lat, istniało grono firm udzielających pożyczki bez BIK, to aktualnie tego typu pożyczki nie są już tak łatwo dostępne. Wszystko zmieniły odpowiednie regulacje prawne, które dotknęły całego rynku pożyczek pozabankowych. Każda legalnie działająca na tym polu firma, nie może już oferować drogich w spłacie pożyczek, których koszt byłby większy niż sama kwota pożyczki. W związku z tym, firmy pożyczkowe bardziej wnikliwie weryfikują zarówno zdolność oraz historię kredytową klientów. Wybierają te osoby, w przypadku zachodzi najmniejsze prawdopodobieństwo, nieterminowej spłaty pożyczki. Dlatego też trudno znaleźć obecnie firmy, które nie weryfikowałyby historii BIK klienta.

Niemniej jednak, w przypadku firm pożyczkowych istnieje większe prawdopodobieństwo uzyskania pożyczki na raty dla zadłużonych aniżeli w banku. Dla firm pożyczkowych w pierwszej kolejności liczy się aktualna zdolność finansowa klienta oraz zadłużenia widoczne w bazach dłużników. Dopiero w drugim rzędzie stawiana jest historia kredytowa w BIK. Tym bardziej, jeśli od momentu opóźnienia, które spowodowało pogorszenie oceny punktowej w BIK, minęło już sporo czasu.

Pożyczki online dla zadłużonych z doradcą

Jeżeli znajdujemy się w trudnej sytuacji finansowej i mamy problem z otrzymaniem finansowania, możemy również skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Takie osoby posiadają w swoich ofertach szereg ofert finansowych oraz współpracują z wieloma bankami, oraz instytucjami o takim profilu. Także tymi działającymi na rynku pożyczkowym, które udzielają pożyczki pozabankowe dla zadłużonych. Tacy doradcy mogą znacznie łatwiej, szybciej a co najważniejsze znacznie skuteczniej znaleźć dla nas odpowiednią pomoc finansową. Składając wniosek w poszczególnych bankach, firmach pożyczkowych , będziemy tracili bardzo dużo cennego czasu. Tym bardziej, jeśli nasze poszukiwania nie będą przynosiły odpowiedniego rezultatu. W przypadku skorzystania z oferty doradcy finansowego istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że uda nam się uzyskać trudny kredyt dla zadłużonych.

Doświadczeni eksperci finansowi dysponują sporym doświadczeniem w zakresie pozyskiwania finansowania, nawet w skomplikowanych i trudnych sytuacjach finansowych. Również wtedy, gdy posiadamy negatywną historię kredytową w BIK, zajęcie komornicze czy inne trudności finansowe. Te bariery wbrew pozorom da się pokonać, pod warunkiem, że skierujemy swoje poszukiwania na odpowiednie tory. Analizując wiele skomplikowanych sytuacji osób zadłużonych, należy stwierdzić, że dla dobrych i doświadczonych doradców finansowych nie ma rzeczy niemożliwych.

Chwilówka na problemy z zadłużeniem

Osoby posiadające problemy z zadłużeniem szukają różnych rozwiązań, które mogłyby pomóc im wydostać się z trudnej sytuacji finansowej. Dla niektórych osób taką ostatnią deską ratunku okazują się chwilówki dla zadłużonych osób z trudną historią kredytową. Nie jest to jednak rozwiązanie dla wszystkich. Przede wszystkim nie powinny z niego korzystać osoby, które nie mogą w krótkim czasie spłacić zaciągniętego zadłużenia. Pamiętajmy o tym, że chwilówka to pożyczka, którą należy spłacić w bardzo krótkim okresie. Bardzo często mamy na to nie więcej jak 30,45 czy niekiedy 60 dni. W takim czasie należy zwrócić zarówno pożyczoną kwotę, jak i dodatkowe koszty pożyczki (prowizja i odsetki). Nie każdy ma możliwość tak szybkiego zwrotu zadłużenia. A nieterminowa spłata krótkoterminowej pożyczki dla zadłużonych, będzie wiązała się z naliczeniem dodatkowych odsetek karnych. Jeśli więc nie mamy z czego spłacić takiej chwilówki, nie powinniśmy korzystać z takich ofert, by uniknąć jeszcze większych problem z zadłużeniem.

Warto przeczytać
Jak spłacić długi i uzyskać pomoc w spłacie zadłużenia

Jak spłacić długi i uzyskać pomoc w spłacie zadłużenia

W obecnych czasach coraz częściej można spotkać się z tym, iż ktoś zaciąga różnego rodzaju kredyty lub pożyczki. Wszystko dlatego, że wszystko coraz bardziej drożeje i nie każdego jest stać aby sobie coś kupić. Dlatego często jedynym wyjściem jest zaciągnięcie różnych zobowiązań.
Który bank konsoliduje pożyczki pozabankowe?

Który bank konsoliduje pożyczki pozabankowe?

Kredyt konsolidacyjny najczęściej zaciągamy w celu spłaty innych zaciągniętych kredytów. Są to kredyty i pożyczki gotówkowe z kilku różnych banków. A co w przypadku pożyczek pozabankowych – czy je również można skonsolidować?
Pożyczki dla zadłużonych z gwarantem

Pożyczki dla zadłużonych z gwarantem

Znajdując się w trudnej sytuacji finansowej, niekiedy szukamy różnych metod na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Niestety w sytuacji, gdy posiadamy negatywną historię kredytową w BIK, zadłużenia widoczne w bazach dłużników czy zajęcie komornicze, wówczas większość banków, jak również innych instytucji finansowych, odrzuca wniosek o udzielenie kredytu lub pożyczki. Skuteczną alternatywą w takiej sytuacji może okazać się pożyczka z gwarantem.
Pożyczka Hipoteczna – pożyczki pod hipotekę

Pożyczka Hipoteczna – pożyczki pod hipotekę

Co może się okazać najkorzystniejszym rozwiązaniem finansowym, gdy potrzebny jest duży zastrzyk dodatkowej gotówki? Większy kredyt gotówkowy bardzo często wiąże się z wysoką prowizją i oprocentowaniem. Jeżeli chcemy ograniczyć koszty kredytu, warto przyjrzeć się innym rozwiązaniom finansowym, których rata kredytowa może okazać się niższa. Jednym z takim rozwiązań jest pożyczka pod hipotekę.

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

Nie tylko osoby posiadające negatywną historię kredytową w BIK czy zadłużenia widoczne w bazach dłużników mają problem z uzyskaniem kredytu lub pożyczki. W podobnej sytuacji są również osoby, które posiadają zajęcie komornicze. Czy w tak trudnej sytuacji finansowej istnieje jakakolwiek szansa uzyskania dodatkowych pieniędzy np. na spłatę zadłużenia?

Konsolidacja chwilówek – pożyczka na spłatę chwilówek

Konsolidacja chwilówek – pożyczka na spłatę chwilówek

Chwilówkę bardzo łatwo pożyczyć. Przez internet, bez wychodzenia z domu. Niekiedy taką pożyczkę możemy mieć w ciągu kilkunastu najbliższych minut na swoim koncie. Taką pożyczkę niestety nie zawsze równie łatwo jest spłacić. Tym bardziej, jeśli zaciągnęliśmy kilka takich pożyczek. Wówczas konieczne może okazać się przeprowadzenie konsolidacji chwilówek.