Który bank konsoliduje pożyczki pozabankowe?

pożyczki pozabankowe konsolidacjaKredyt konsolidacyjny najczęściej zaciągamy w celu spłaty innych zaciągniętych kredytów. Są to kredyty i pożyczki gotówkowe z kilku różnych banków, zadłużenia na karcie kredytowej czy limity odnawialne w rachunku. W głównej mierze są to więc takie zobowiązania, które klient na przestrzeni lat zaciągał w instytucjach bankowych. A co w przypadku pożyczek pozabankowych – czy je również można skonsolidować?

Czy banki umożliwiają konsolidację pożyczek pozabankowych? Na ogół głównym celem kredytów konsolidacyjnych jest przeniesienie pożyczek i kredytów gotówkowych z kilku różnych banków do jednego banku. Przy jednoczesnym połączeniu wszystkich tych zobowiązań i utworzeniu jednej, niższej raty. Oczywiście konsolidacja może również obejmować inne obciążenia bankowe takie jak kredyty ratalne, kredyty samochodowe, limit czy debet w rachunku osobistym. Na próżno jednak szukać na tej liście takich zobowiązań jak pożyczki pozabankowe.

Czy bank udzieli kredytu na spłatę pożyczek pozabankowych?

Istnieje jednak pewne skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mieli szansę włączyć również pożyczki pozabankowe czy chwilówki do konsolidacji realizowanej przez bank. Jest to jednak możliwe tylko i wyłącznie w przypadku, gdy głównym przedmiotem konsolidacji kredytów pozostają kredyty i pożyczki bankowe. Jeśli więc posiadamy kredyt czy kilka kredytów w banku, debet w koncie czy obciążenie na karcie kredytowej, które również chcielibyśmy skonsolidować, otrzymanie dodatkowych pieniędzy na spłatę innych zobowiązań będzie jak najbardziej możliwe.

Dodatkowa gotówka na spłatę obciążeń pozabankowych

Nie każdy o tym wie, ale w ramach konsolidacji kredytów możemy nie tylko połączyć kilka różnych kredytów bankowych w jedną całość. W bardzo wielu przypadkach konsolidacja to nic innego jak kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych. Udzielany jest w sytuacji, gdy kredytobiorca nie radzi sobie ze spłatą bieżących zobowiązań, ponieważ ich łączna suma do spłaty jest zbyt duża, by mógł sobie z nią poradzić bez uzyskania dodatkowej pomocy. Dlatego też, przez konsolidację mamy szansę zmniejszyć łączną kwotę zobowiązań, którą będziemy płacili w cyklu miesięcznym. Co więcej, mamy również możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel. Bank zatem nie będzie wymagał udokumentowania celu przeznaczenia tych środków. Będziemy mogli je przeznaczyć niemal na każdą rzecz, dzięki której poprawimy naszą sytuację finansową.

Dodatkowe pieniądze, które otrzymamy od banku na dowolny cel, mogą nam posłużyć w celu opłacenia zaległych rachunków i faktur: za energię elektryczną, czynsz mieszkaniowy, internet czy telewizję. Równie dobrze pieniądze, które uzyskamy w taki sposób, możemy przeznaczyć na spłatę pożyczek pozabankowych czy chwilówek zaciągniętych przez internet.

Ile możemy pożyczyć na spłatę pożyczek?

W ramach kredytu konsolidacyjnego możemy skonsolidować kilka czy nawet kilkanaście różnych zobowiązań bankowych. Wysokość takiego finansowania również może być wysoka. Natomiast okres spłaty musi zostać rozłożony w taki sposób, aby rata miesięczna nie była obciążeniem dla naszego budżetu. Wysokość dodatkowej gotówki, którą możemy otrzymać w ramach kredytu konsolidacyjnego na dowolny cel, może wynosić nawet do 30 000 czy 50 000 zł. Z takim budżetem bez większych problemów będziemy w stanie pokryć zobowiązania zaciągnięte poza bankiem. Jednak aby uzyskać tak wysokie finansowanie, konieczne jest spełnienie ściśle określonych warunków.

Wymagana dobra zdolność i historia kredytowa

W wielu bankach mamy szansę otrzymać dodatkowe pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na spłatę innych pożyczek pozabankowych. W tym wypadku konieczne jest jednak posiadanie odpowiednio dobrej zdolności oraz historii kredytowej. Po pierwsze nie możemy być osobą zadłużoną, a ponadto powinniśmy posiadać odpowiednio wysokie dochody, dzięki którym konsolidacja pożyczek pozabankowych będzie możliwa do przeprowadzenia.

Kto może ubiegać się o kredyt konsolidacyjny na spłatę pożyczek?

Taki kredyt może uzyskać osoba, która nie posiada negatywnej historii kredytowej w BIK. Banki nie są instytucjami udzielającymi kredyty bez BIK, a więc każda osoba składająca wniosek o kredyt czy nawet małą pożyczkę gotówkową, jest weryfikowana za pośrednictwem Biura Informacji Kredytowej. Od informacji, która widnieje w bazach BIK, tak naprawdę zależą dalsze losy złożonego wniosku o kredyt konsolidacyjny. Jeżeli w ciągu ostatnich kilku lat posiadaliśmy zaciągnięty kredyt lub inne zobowiązanie bankowe, a raty nie zawsze spłacaliśmy w ustalonym terminie, to nasza ocena punktowa w BIK może być z tego powodu zaniżona. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, ile wynosiło opóźnienie w spłacie – czy było to tylko kilka dni, a może 30 czy nawet 60 dni. W tych dwóch ostatnich przypadkach informacja na temat historii kredytowej w BIK będzie najpewniej negatywna. Co niestety przełoży się na odrzucenie wniosku kredytowego przez bank.

Nie mniej ważna w przypadku kredytu konsolidacyjnego jest również aktualna zdolność kredytowa klienta. Większa kwota finansowania przekłada się na wysokość raty miesięcznej. A bank musi dopasować jej wysokość w taki sposób, aby nie zakłóciła nam ona naszej płynności finansowej.

Kredyt gotówkowy na konsolidacje pożyczek pozabankowych

Równie dobrze konsolidację chwilówek czy pożyczek pozabankowych, możemy przeprowadzić, zaciągając w banku pożyczkę na dowolny cel. Bank udzielający kredytu czy pożyczki gotówkowej, nie pyta o przeznaczenie środków, o które staramy się w ramach takiego finansowania. Jeśli więc potrzebujemy środków na opłacenie innych zobowiązań finansowych, równie dobrze może w tym celu sprawdzić się właśnie kredyt gotówkowy. Musimy jednak pamiętać, że tutaj również konieczne jest legitymowanie się odpowiednio dobrą zdolnością oraz historię kredytową.

Warto przeczytać
Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, której działaniem jest gromadzenie i udostępnianie danych na temat zobowiązań kredytowych klientów banków czy firm pożyczkowych.
Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

WIBOR co to jest i czego dokładnie dotyczy? To pytanie zadaje wielu klientów banków. Szczególnie ci, którzy są zainteresowani kredytami hipotecznymi lub jeśli już zaciągnęli tego typu zobowiązanie. Powodem jest to, że właśnie na ich sytuację WIBOR wpływa najbardziej.
Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Zastanawiasz się, jaka to jest różnica: kredyt a pożyczka? Kredytu może nam udzielić jedynie bank, a pożyczkę możemy wziąć od różnych instytucji finansowych, bądź może to być pożyczka od kogoś bliskiego.
Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Już na początku XXI wieku zwykłe transakcje gotówkowe zaczęły być zastępowane nowością na rynku, a mianowicie kartami płatniczymi. Wtedy wydawało się, że już nic bardziej nowoczesnego nie da się wymyślić.
Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy w obecnych czasach jest znacznie mniej skomplikowane, niż było to kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Tym bardziej, jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę gotówkową.
Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Aplikacja blik to bardzo wygodne narzędzie nie tylko do szybkiego zapłacenia za zakupy i usługi w internecie, ale także do przelewu środków na telefon, zapłacenie za zakupy w sklepie stacjonarnym, wypłacania i wpłacania pieniędzy w bankomacie.