Kredyt Konsolidacyjny
-
- Kredyt konsolidacyjny – co to?
- Co zyskujemy przeprowadzając konsolidację kredytów?
- Problem z uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego z powodu BIK
- Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – w których bankach?
- Najtańszy kredyt konsolidacyjny możemy znaleźć na trzy sposoby
- Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?
- Konsolidacja chwilówek i pożyczek pozabankowych
- Co będzie potrzebne do konsolidacji kredytów?
- Jakie kredyty można skonsolidować?
Co raz więcej osób nie radzi sobą ze spłatą bieżących zobowiązań. Większość z nas, poza opłacaniem czynszu czy standardowych comiesięcznych warunków, spłaca również kredyty. Kredyt na mieszkanie, kredyt gotówkowy, karta kredytowa, limit w koncie czy dodatkowy leasing na samochód. Wszystkie te zobowiązania to raty kredytowe, które co miesiąc trzeba opłacać. Co, jednak jeśli nie radzimy sobą z ich spłatą?
Kredyt konsolidacyjny – co to?
Kredyt konsolidacyjny to kredyt udzielany na spłatę innych zobowiązań finansowych, które aktualnie spłacamy. Mogą to być zobowiązania finansowe zaciągnięte w różnych bankach. Zarówno kredyty gotówkowe, samochodowe, limity w koncie czy na karcie kredytowej. Niektóre banki dodatkowo umożliwiają również konsolidację pożyczek pozabankowych oraz chwilówek. Cześć banków na ten cel wypłaca dodatkową kwotę, z której możemy pokryć spłatę nie tylko innych pożyczek, ale również innych zobowiązań płatniczych. Zaległe rachunki za energię, faktury za abonament telefoniczny, internet czy telewizję kablową.
Co zyskujemy przeprowadzając konsolidację kredytów?
Przede wszystkim pozbywamy się wszystkich rat kredytowych, które spłacaliśmy do tej pory. Od tego momentu do spłaty będziemy mieli tylko jedną ratę miesięczną, którą będziemy spłacali. Co więcej, jej wysokość może być znacznie niższa niż łączna kwota miesięcznych zobowiązań, które spłacaliśmy do tej pory. Dzięki temu nie będziemy musieli już spłacać wysokich rat, które obciążają nasz domowy budżet. W niektórych sytuacjach będziemy mogli spłacać ratę, która jest nawet o połowę niższa od rat, które spłacaliśmy do tej pory. Jak to jest możliwe?
Bank przeprowadzając konsolidację wszystkich kredytów, wydłuży nam okres jego spłaty. Dzięki czemu będzie mógł nam zaoferować jedną, niższą ratę, która będzie dostosowana do naszych aktualnych możliwości finansowych.
- Oferta dostępna dla osób powyżej 30 roku życia
- Najtańszy kredyt konsolidacyjny - połącz swoje raty w jedną całość
- Nawet do 160 000 zł z okresem spłaty do 60 miesięcy
- Złóż wniosek bez wychodzenia z domu
Zagłosowało 7
- Pożyczka Konsolidacyjna do 200 tys. złotych
- Z możliwością dobrania dodatkowych środków na dowolny cel
- Okres kredytowania nawet do 10 lat, z karencją na spłatę do 3 miesięcy.
Zagłosowało 2
- Kredyt konsolidacyjny online z długim okresem spłaty, do 10 lat.
- Maksymalna kwota kredytu do 200 tys. zł
- Z ubezpieczeniem na życie, z Ubezpieczeniem od utraty pracy i NNW
Zagłosowało 2
- Pożyczka konsolidacyjna ze spłatą od 2 do 120 miesięcy
- Dodatkowe środki w wysokości do 30% wartości konsolidowanej kwoty
- Bez konieczności posiadania konta w PKO Banku Polskim
Zagłosowało 4
- Pieniądze nawet w 1 dzień od złożenia wniosku!
- Konsolidacja kredytów i pożyczek nawet do 300 000 zł.
- Minimum formalności
Zagłosowało 3
Problem z uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego z powodu BIK
Najgorsza możliwa rzecz, jaką możemy zrobić, posiadając kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy czy inne bankowe zobowiązanie, to opóźnienia w spłacie raty kredytu. Oczywiście nie mówimy tu o takich drobnych opóźnieniach, które sięgają kilku a czasami kilkunastu dni. Kiedy po prostu zapomnieliśmy o spłacie raty lub nie otrzymaliśmy na czas wypłaty. Tego sytuacje mogą przydarzyć się każdemu. Mowa tu oczywiście o bardziej skomplikowanych sytuacjach. Wówczas, gdy już nie radzimy sobie z terminową spłatą rat kredytu, a co miesiąc te opóźnienia w spłacie są coraz większe. Zaczyna się od opóźnienia w spłacie, które sięga 2 tygodni, a kończy na opóźnieniach sięgających nawet kilku miesięcy.
Niestety takie opóźnienia w spłacie mają swoje konsekwencje, i to nie tylko w postaci dodatkowych odsetek, które dodatkowo będziemy musieli zapłacić. Opóźnienia w spłacie rat kredytowych, które wynoszą przynajmniej 60 dni, są przekazywane przez bank do Biura Informacji Kredytowej (BIK). Co powoduje taka informacja? Po pierwsze obniża ona naszą ocenę punktową. Po drugie, posiadając niską ocenę punktową w BIK, a co za tym idzie negatywną historię kredytową, będziemy mieli problem z uzyskaniem zarówno finansowania w banku, jak również w wielu innych instytucjach finansowych. Jeśli więc teraz lub w najbliższej przyszłości będziemy chcieli przeprowadzić konsolidację kredytów, to większość banków może odrzucić nasz wniosek kredytowy, właśnie z powodu negatywnej historii kredytowej. Niestety, w przypadku banków, kredyt konsolidacyjny ze złą historią w BIK jest praktycznie nie możliwy do uzyskania.
Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – w których bankach?
Konsolidacja kredytów jest możliwa niemal w każdym banku działającym na terenie Polski. Co ważne, nie musimy takiej konsolidacji przeprowadzać w banku, w którym mamy zaciągnięte kredyty. Nawet jeśli wszystkie zaciągnięte zobowiązania są z tego samego banku. Decydując się na taką operację, warto poszukać banku, który zaproponuje nam najkorzystniejsze rozwiązanie finansowe. Pamiętajmy o tym, że szukamy banku, który nie tylko zaproponuje nam najniższe koszty takiego finansowania. Szukamy jednocześnie banku, który zaproponuje nam niską ratę miesięczną takiego kredytu, która będzie do udźwignięcia przez nasz osłabiony budżet.
Najtańszy kredyt konsolidacyjny możemy znaleźć na trzy sposoby:
-
-
-
- indywidualna weryfikacja ofert kredytów konsolidacyjnych w bankach
- używając do tego celu porównywarek internetowych
- korzystając z usług doradcy finansowego
-
-
Od razu należy zaznaczyć, że koszty uzyskane przez internetowe porównywarki będą bardzo orientacyjne. A ostateczne koszty kredytu mogą znacząco odbiegać od wyników z porównywarki. Przy wycenie kosztów takiego kredytu, ogromne znaczenie ma rodzaj konsolidowanych kredytów oraz badana zdolność i historia kredytowa klienta.
Szukając zatem najtańszego kredytu konsolidacyjnego kredytu, warto indywidualnie podejść do analizowania poszczególnych ofert lub skorzystać z usług doradcy finansowego. Pamiętajmy, że taki doradca, pełni dodatkową funkcję pośrednika kredytowego. A więc jest osobą, która współpracuje z wieloma bankami oraz instytucjami finansowymi, które udzielają różnego rodzaju kredytów i pożyczek. Za pośrednictwem takiego doradcy, na pewno łatwiej będzie nam porównać koszty i warunki kredytu konsolidacyjnego w kilku różnych bankach jednocześnie.
Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?
Nie ma określonych reguł, według których w jednym banku konsolidacja kredytu jest łatwiej dostępna, a w innym trudniej. Najważniejszą rolę w tej sytuacji odgrywa klient i jego sytuacja finansowa, w której się znalazł. Niektórzy klienci takie finansowanie uzyskają od ręki i bez żadnych przeszkód, a inni będą mieli problem z jego otrzymaniem. Duży wpływ na pozytywną decyzję o udzieleniu kredytu konsolidacyjnego, ma zarówno zdolność i historia kredytowa klienta, jak również rodzaje kredytów i pożyczek, które chce podjąć konsolidacji.
Nie mnie jednak, z naszych danych wynika że najłatwiej kredytu konsolidacyjnego udzieli nam Kasa Stefczyka. Szczególnie jeśli posiadamy trudności finansowe i drobne opóźnienia w płatnościach. Ponadto konsolidacja kredytów dostępna jest zarówno dla osób indywidualnych, jak również dla osób prowadzących działalność gospodarczą (indywidualnie lub w formie spółki cywilnej).
Konsolidacja chwilówek i pożyczek pozabankowych
Kredyty konsolidacyjne przede wszystkim służą do łączenia zobowiązań bankowych. Dlatego też większość banków nie konsoliduje dodatkowych obciążeń finansowych, takich jak pożyczki pozabankowe czy chwilówki. W niektórych bankach w ramach udzielonego kredytu konsolidacyjnego można jednak uzyskać dodatkowe pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel. Przeważnie są to pieniążki, które możemy przeznaczyć na opłacenie zaległych rachunków, faktur czy innych płatności, z którymi mieliśmy problem w ostatnim czasie. Niekiedy mogą to być również pieniądze, które przeznaczymy na spłatę zaciągniętych chwilówek czy pozabankowych pożyczek ratalnych.
Ogólnie jednak kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek nie znajduje się w ofercie banków. Banki nie udzielają kredytów konsolidacyjnych, które mogłyby służyć w celu spłaty wyłącznie pożyczek z parabanków czy instytucji pozabankowych. Więc poszukując takiego finansowania, możemy na samym starcie skreślić oferty bankowe. W niektórych przypadkach konsolidacja chwilówek i pożyczek pozabankowych jest możliwa w ramach ofert pozabankowych. Jedną z nich jest pożyczka z gwarantem. Do jej uzyskania będzie nam jednak potrzebna dodatkowa osoba, która będzie pełniła funkcję gwaranta. Osoba taka powinna charakteryzować się dobrą zdolnością kredytową. Nie może być jednocześnie osobą zadłużoną, która posiada negatywną historię kredytową czy zadłużenia w bazach dłużników.
Co będzie potrzebne do konsolidacji kredytów?
W pierwszej kolejności bank poprosi nas o dowód osobisty. Już na tej podstawie oraz wyrażeniu odpowiednich zgód, bank będzie w stanie ocenić naszą historię kredytową oraz wstępnie ocenić zdolność kredytową. Jeśli ta wstępna weryfikacja przebiegnie pozytywnie i nie pojawią się żadne przeciwskazania do udzielenia takiego finansowania, wówczas bank będzie mógł przejść do kolejnych kroków. Koniecznie będzie wskazanie kwoty konsolidowanych zobowiązań, okresu spłaty oraz ustalenia maksymalnej raty miesięcznej. Jeśli ten proces również przejdziemy pozytywnie, wówczas koniecznie będzie dostarczenie dodatkowych dokumentów wymaganych przez bank. Może to być zarówno aktualny wyciąg z rachunku bankowego, jak również zaświadczenie o zatrudnieniu i uzyskiwanych dochodach. W kolejnym kroku konieczny będzie również dostęp do dokumentów i umów kredytowych, które podjąć konsolidacji.
Jakie kredyty można skonsolidować?
Bankowe kredyty konsolidacyjne na ogół umożliwiają wyłącznie konsolidację kredytów i pożyczek udzielonych przez banki oraz inne instytucje finansowe. Kredyt taki może obejmować konsolidacje poniższych produktów finansowych:
-
-
- kredyty gotówkowe zaciągnięte na terenie banków działających na terenie Polski
- pożyczki gotówkowe zaciągnięte w instytucjach finansowych (w ramach dodatkowej gotówki na dowolny cel)
- kredyty ratalne zaciągnięte na zakup sprzętu rtv, agd oraz innych produktów dostępnych w systemie sprzedaży ratalnej
- kredyty samochodowe
- limit na karcie kredytowej
- debet w rachunku osobistym
- limit odnawialny w koncie osobistym
-
Który bank konsoliduje pożyczki pozabankowe?
Pożyczka Hipoteczna – pożyczki pod hipotekę
Co może się okazać najkorzystniejszym rozwiązaniem finansowym, gdy potrzebny jest duży zastrzyk dodatkowej gotówki? Większy kredyt gotówkowy bardzo często wiąże się z wysoką prowizją i oprocentowaniem. Jeżeli chcemy ograniczyć koszty kredytu, warto przyjrzeć się innym rozwiązaniom finansowym, których rata kredytowa może okazać się niższa. Jednym z takim rozwiązań jest pożyczka pod hipotekę.
Konsolidacja chwilówek – pożyczka na spłatę chwilówek
Chwilówkę bardzo łatwo pożyczyć. Przez internet, bez wychodzenia z domu. Niekiedy taką pożyczkę możemy mieć w ciągu kilkunastu najbliższych minut na swoim koncie. Taką pożyczkę niestety nie zawsze równie łatwo jest spłacić. Tym bardziej, jeśli zaciągnęliśmy kilka takich pożyczek. Wówczas konieczne może okazać się przeprowadzenie konsolidacji chwilówek.