Pożyczki dla zadłużonych z gwarantem

Znajdując się w trudnej sytuacji finansowej, niekiedy szukamy różnych metod na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Niestety w sytuacji, gdy posiadamy negatywną historię kredytową w BIK, zadłużenia widoczne w bazach dłużników czy zajęcie komornicze, wówczas większość banków, jak również innych instytucji finansowych, odrzuca wniosek o udzielenie kredytu lub pożyczki. Skuteczną alternatywą w takiej sytuacji może okazać się pożyczka z gwarantem.

Co to jest pożyczka z gwarantem?

Pożyczki z gwarantem moglibyśmy porównać do bankowej pożyczki z poręczycielem czy żyrantem. W jednym, jak i drugim przypadku, do udzielenia pożyczki konieczna jest dodatkowa osoba, która będzie odgrywała rolę asekuracyjną. Taka osoba zobowiązuje się do spłaty rat miesięcznych pożyczki w sytuacji, gdyby główny pożyczkobiorca zaprzestał jej spłaty. Wówczas to na gwaranta czy żyranta pożyczki spada obowiązek regulowania spłat rat miesięcznych w ustalonym terminie. Pożyczka z gwarantem najczęściej udzielona jest przez firmy z sektora pozabankowego. Dzięki czemu można ją uzyskać nawet w trudnej sytuacji finansowej. Dostępna jest przykładowo dla osób z negatywną historią kredytową oraz dla osób które posiadające zajęcie komornicze.

W jaki sposób uzyskać pożyczkę z gwarantem?

W celu uzyskania pożyczki dla zadłużonych z gwarantem nie trzeba przechodzić skomplikowanych formalności. Wstępny wniosek o taką pożyczkę będziemy mogli złożyć przez internet. Choć firm, które udzielają takiego finansowania, nie ma zbyt dużo na krajowym rynku, to te działające w tym sektorze, umożliwiają przeprowadzenie wszelkich formalności niemal w 100% przez internet. Aby jednak skorzystać z takiego rozwiązania, jakim jest pożyczka z gwarantem, konieczne będzie spełnienie określonych warunków.

Jakie warunki powinien spełniać pożyczkobiorca?

  • osoba wnioskująca o pożyczkę powinna mieć ukończone 18 lat,
  • nie może być w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej,
  • powinna wykazać zdolność do spłaty miesięcznej raty pożyczki,
  • osoba starająca się o uzyskanie pożyczki może posiadać negatywną historię kredytową w BIK oraz zajęcie komornicze.

Kto może zostać gwarantem pożyczki?

  • osoba pełniące funkcję gwaranta pożyczki powinna posiadać ukończone 21 lat,
  • powinna posiadać odpowiednio dobrą zdolność kredytową,
  • nie powinna posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK oraz zadłużeń w bazach dłużników.

Ile można pożyczyć w ramach pożyczki z gwarantem?

Duża część osób, które starają się o uzyskanie pożyczki na spłatę długów, poszukuje finansowania, dzięki któremu będą mogły one spłacić całe zadłużenie. Najczęściej spłacanym zadłużeniem są chwilówki czy raty miesięczne pożyczek pozabankowych. W innych przypadkach mogą to być również nieopłacone w terminie rachunki i faktury oraz zaległe składki ZUS i podatki do US (w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczych i samozatrudnionych). Bardzo często takie zadłużenia wynoszą od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niestety w przypadku negatywnego BIK czy zajęcia komorniczego nie mamy najmniejszych szans na otrzymanie kredytu bankowego. Dlatego tez tutaj sprawdzoną alternatywą okazuje się pożyczka z gwarantem dla zadłużonych. Głównie dlatego, że w ramach takiej pożyczki możemy uzyskać nawet do 25 000 zł. Okres spłaty pożyczki najczęściej dostosowany jest indywidualnie do zdolności kredytowej zarówno klienta, jak i gwaranta pożyczki. Może wynosić od 12 do 48 miesięcy.

Jak wyglądają formalności związane z udzieleniem pożyczki?

Pierwszy krok to złożenie wniosku o pożyczkę przez osobę zadłużoną. We wniosku należy wskazać kwotę pożyczki, której potrzebujemy oraz okres spłaty, w którym chcielibyśmy spłacić pożyczkę. Gdy zgłoszenie wpłynie do firmy pożyczkowej, podejmuje ona kroki mające na celu weryfikację gwaranta pożyczki. Zostaje mu dostarczony specjalny formularz, który powinna wypełnić taka osoba. W kolejnym kroku następuje weryfikacja telefoniczna, a więc zostaje przeprowadzona rozmowa telefoniczna zarówno z pożyczkobiorcą, jak również z gwarantem pożyczki. Na tym etapie gwarant pożyczki zostaje dokładnie poinformowany o wszelkich obowiązkach, jakie będą wynikały z podpisania przez niego umowy.

Ile czeka się na udzielenie pożyczki z gwarantem?

Jeżeli cały proces udzielenia pożyczki przebiegł prawidłowo, a decyzja o udzieleniu pożyczki jest pozytywna, wówczas następuje przekazanie pieniędzy na rachunek bankowy. Co bardzo ważne, firma pożyczkowa realizuje przelew pożyczki nie na konto pożyczkobiorcy, a na rachunek bankowy gwaranta. Dopiero po przekazaniu pieniędzy, gwarant pożyczki przekazuje je na konto osoby, która złożyła wniosek o udzielenie pożyczki. Cały proces realizacji przelewu powinien się zakończyć w ciągu 48 godzin od momentu podpisania umowy pożyczkowej pomiędzy gwarantem pożyczki a firmą pożyczkową.

W jakich firmach dostępna jest pożyczka dla osób zadłużonych z gwarantem?

Jedną z nielicznych firm udzielających tego rodzaju pożyczek w Polsce jest firma Rapida Money. To sprawdzona i rzetelna firma, z której usług skorzystało już wiele osób zmagających się z problemem zadłużenia. Za jej pośrednictwem mamy możliwość uzyskania finansowania w wielu różnych trudnych i skomplikowanych sytuacjach. Zarówno wtedy gdy nasza historia kredytowa w BIK uniemożliwia nam skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego czy innego kredytu bankowego. W sytuacji, gdy posiadamy opóźnienia w spłacie innych zobowiązań finansowych, które zostały zarejestrowane w rejestrach dłużników. Jak również wtedy, gdy posiadamy zajęcie komornicze.

Oczywiście każda sytuacja osoby zadłużonej rozpatrywana jest indywidualnie i nie każdy złożony wniosek o pożyczkę, może oznaczać, że pożyczka zostanie nam udzielona. Ważne jest jednak w tym wypadku to, że nie musimy ponosić żadnych opłat przedwstępnych związanych z udzieleniem pożyczki. Składając wniosek o pożyczkę z gwarantem w firmie Rapida Money, wszelkie formalności dotyczące udzielenia pożyczki możemy zrealizować całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu.

Warto przeczytać
Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, której działaniem jest gromadzenie i udostępnianie danych na temat zobowiązań kredytowych klientów banków czy firm pożyczkowych.
Pożyczka dla każdego przez internet - gdzie jej szukać?

Pożyczka dla każdego przez internet - gdzie jej szukać?

Obecnie pożyczki są znacznie łatwiej dostępne. Głównie dlatego, że można otrzymać je przez internet i udzielają ich już nie tylko banki, ale również szereg instytucji udzielających pożyczki pozabankowe. Takie pożyczki dla każdego są teraz dostępne na wyciągniecie ręki.
Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Zastanawiasz się, jaka to jest różnica: kredyt a pożyczka? Kredytu może nam udzielić jedynie bank, a pożyczkę możemy wziąć od różnych instytucji finansowych, bądź może to być pożyczka od kogoś bliskiego.
Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy w obecnych czasach jest znacznie mniej skomplikowane, niż było to kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Tym bardziej, jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę gotówkową.
Finbo Pożyczki - recenzja i opinie

Finbo Pożyczki - recenzja i opinie

Dlaczego to jedna z ciekawszych ofert chwilówek, na którą warto zwrócić uwagę? Na naszą wysoką ocenę Finbo wpłynęło kilka różnych czynników, którymi chcielibyśmy się podzielić.
Pożyczki 3000 zł

Pożyczki 3000 zł

Gdy pojawiają się nagłe potrzeby, celem poszukiwań może być nieduża pożyczka 3000 zł. Przy tak niewielkiej kwocie chcielibyśmy jednak uniknąć wielu różnych formalności czy wizyt w placówkach finansowych.