Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

pożyczka z komornikiem dla zadłużonych

Nie tylko osoby posiadające negatywną historię kredytową w BIK czy zadłużenia widoczne w bazach dłużników mają problem z uzyskaniem kredytu lub pożyczki. W podobnej sytuacji są również osoby, które posiadają zajęcie komornicze. Czy w tak trudnej sytuacji finansowej istnieje jakakolwiek szansa uzyskania dodatkowych pieniędzy np. na spłatę zadłużenia?

Jak uzyskać kredyt z komornikiem?

Kredyt w banku można uzyskać tylko w ściśle określonych sytuacjach. Przede wszystkim powinniśmy legitymować się odpowiednio dobrą zdolnością oraz historią kredytową. Osoby posiadające jakiekolwiek zadłużenia czy zajęcia komornicze nie będą mogły uzyskać kredytu bankowego. Choćby z tego względu, że mogą one posiadać zajęcie na rachunku bankowym przez organ egzekucyjny, jakim jest np. Komornik. Wówczas co miesiąc część środków z konta bankowego dłużnika przelewana jest na konto bankowe komornika. W tej sytuacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że środki pochodzące np. z wypłaty wynagrodzenia mogłyby nie pokryć spłaty rat kredytu.

Czy istnieje pożyczka pozabankowa z komornikiem?

Firmy udzielające pożyczki pozabankowe na ogół nie udzielają pożyczek osobom zadłużonym. Podobnie jak banki, one również przeprowadzają weryfikację osób wnioskujących o udzielenie pożyczki. Co prawda negatywna historia kredytowa w BIK nie wyklucza naszych szans na uzyskanie finansowania, ale zajęcie komornicze czy zadłużenia w bazach KRD czy ERIF mogą być istotną przeszkodą na drodze do uzyskania pożyczki. Jedyną alternatywą w tej sytuacji może okazać się pożyczka z gwarantem, które udzielają nieliczne firmy z sektora pozabankowego. W przypadku takiego finansowania przelew pożyczki realizowany jest nie na konto pożyczkobiorcy, a na konto gwaranta pożyczki. Dzięki temu wyeliminowane zostaje ryzyko zabezpieczenia środków z pożyczki przez komornika.

Firmy udzielające pożyczki z komornikiem i złym bikiem

Wśród pozabankowych ofert nie znajdziemy zbyt dużo propozycji pożyczki bez baz z komornikiem oraz dla osób zadłużonych. Tylko nieliczne instytucje finansowe mogą zaoferować pomoc, w przypadku gdy osoba zadłużona posiada zajęcie komornicze. By jednak skorzystać z takiego rozwiązania niezbędne będzie znalezienie poręczyciela lub gwaranta pożyczki. Taka osoba ponosi pełną odpowiedzialność za spłatę pożyczki. Jeśli więc doszłoby do sytuacji, w której pożyczkobiorca nie spłaca jej w terminie, wówczas to na gwaranta pożyczki spada obowiązek spłacania rat miesięcznych. Choć gwarantem pożyczki może zostać dowolna osoba z naszego otoczenia, to może nie być łatwo o jej znalezienie.

Udzielenie pożyczki z gwarantem możliwe jest w wielu trudnych sytuacjach finansowych. Zarówno wtedy gdy szukamy pożyczki z komornikiem online. Jak również wtedy, gdy posiadamy negatywną historię kredytową w BIK lub negatywną opinią w rejestrach dłużników.

Pożyczki z komornikiem bez konta bankowego

Jeżeli chcemy uniknąć sytuacji, w ramach której przelew pożyczki realizowany jest na rachunek bankowy, wówczas możemy skorzystać z alternatywnych rozwiązań.

  • Pożyczka z gwarantem – jednym z nich jest wspomniana wyżej pożyczka z gwarantem. W przypadku tego typu finansowania, przelew pożyczki nie jest przesyłany na konto pożyczkobiorcy, a bezpośrednio na rachunek bankowy gwaranta pożyczki. Jest to szczególnie pomocne rozwiązanie, gdy konto bankowe osoby zadłużonej podlega egzekucji komorniczej. Wysokość takiej pożyczki może wynosić do 25 000 zł a maksymalny okres spłaty to nawet do 60 miesięcy. Niezbędnym warunkiem do uzyskania tego typu finansowania, jest posiadanie gwaranta pożyczki. Pożyczki z gwarantem dla zadłużonych z komornikiem udzielają firmy Rapida Money, DuoCash lub DuetKasa.
  • Pożyczki Giro – w ramach tego rodzaju pożyczki, pieniądze nie są wysyłane przelewem na konto bankowe. Możemy je odebrać wyłącznie osobiście w placówce pocztowej, posiadając czek Giro. Taki dokument wystawiany jest w wersji papierowej lub elektronicznej, po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Taką pożyczkę udzielają nieliczne firmy działające na rynku pożyczek pozabankowych przez internet np. Super Grosz. Maksymalna wysokość pożyczek na czek Giro to 15 000 zł z okresem spłaty do 50 miesięcy.
  • Pożyczki domowe – jedna z najstarszych form finansowania, która pojawiła się wraz z wejściem na rynek usług finansowych w Polsce firmy Provident. Tego rodzaju pożyczki z komornikiem od ręki i bez konta udzielane są bezpośrednio w miejscu zamieszkania pożyczkobiorcy. Cały proces formalności przeprowadzany jest na miejscu, a wypłata gotówki następuje w formie gotówkowej. W ten sposób udzielane są raczej nie duże pożyczki gotówkowe do 5000 zł. Aktualnie pożyczki domowe znajdziemy w ofercie firm pożyczkowych Provident, Bocian Pożyczki i Dziesiątka.

Gdzie dostępna jest pożyczka z komornikiem online?

Większość firm, które udzielają pożyczek internetowych, raczej nie chętnie udziela pożyczek osobom posiadającym zadłużenia. Tym bardziej, jeśli mówimy o osobach posiadających zajęcia komornicze. Jedyną internetową pożyczką, jaką mamy możliwość uzyskania w 100% online, jest pożyczka z gwarantem. Wniosek o taką pożyczkę możemy złożyć z dowolnego zakątka Polski, a wszelkie formalności, które wiążą się z uzyskaniem takiej pożyczki, będą mogły zostać przeprowadzone całkowicie zdalnie. W tej sytuacji wystarczy dowód osobisty, telefon komórkowy oraz dodatkowa osoba w postaci gwaranta pożyczki. Tego rodzaju pożyczka wypłacana jest najczęściej już w ciągu 48 godzin od przesłania wszystkich wymaganych dokumentów.

Warto przeczytać
Pożyczka dla każdego przez internet - gdzie jej szukać?

Pożyczka dla każdego przez internet - gdzie jej szukać?

Obecnie pożyczki są znacznie łatwiej dostępne. Głównie dlatego, że można otrzymać je przez internet i udzielają ich już nie tylko banki, ale również szereg instytucji udzielających pożyczki pozabankowe. Takie pożyczki dla każdego są teraz dostępne na wyciągniecie ręki.
Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Zastanawiasz się, jaka to jest różnica: kredyt a pożyczka? Kredytu może nam udzielić jedynie bank, a pożyczkę możemy wziąć od różnych instytucji finansowych, bądź może to być pożyczka od kogoś bliskiego.
Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy w obecnych czasach jest znacznie mniej skomplikowane, niż było to kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Tym bardziej, jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę gotówkową.
Finbo Pożyczki - recenzja i opinie

Finbo Pożyczki - recenzja i opinie

Dlaczego to jedna z ciekawszych ofert chwilówek, na którą warto zwrócić uwagę? Na naszą wysoką ocenę Finbo wpłynęło kilka różnych czynników, którymi chcielibyśmy się podzielić.
Pożyczki 3000 zł

Pożyczki 3000 zł

Gdy pojawiają się nagłe potrzeby, celem poszukiwań może być nieduża pożyczka 3000 zł. Przy tak niewielkiej kwocie chcielibyśmy jednak uniknąć wielu różnych formalności czy wizyt w placówkach finansowych.
Hapi Pożyczki - opinie i kontakt

Hapi Pożyczki - opinie i kontakt

Hapi Pożyczki to pozabankowa propozycja dla osób, które chciałyby uzyskać pożyczkę przez internet i bez wychodzenia z domu. To zaufana marka, która działa na rynku usług finansowych od 2014 roku.