Jak założyć konto bankowe przez internet?

konto bankowe przez internet

Założenie konta osobistego w banku nie musi się wiązać ze skomplikowanymi procedurami. Nie musimy nawet odwiedzać placówki bankowej w tym celu. Wszystkie niezbędne formalności związane z założeniem rachunku osobistego mogą zostać przeprowadzone zdalnie.

Co jest potrzebne, żeby założyć konto bankowe online

Do założenia konta osobistego przez internet niezbędne będzie oczywiście aktywne połączenie z internetem. Wniosek o założenie takiego rachunku możemy złożyć niemal z dowolnego urządzenia, które ma dostęp do internetu. Może to być zarówno komputer stacjonarny, laptop, tablet czy smartfon. Warto w tym miejscu zauważyć, że co raz więcej wniosków o założenie konta osobistego składanych jest właśnie za pomocą urządzeń mobilnych. Wykorzystują to zresztą banki, które dzięki temu mogą stosować nowoczesne metody weryfikacji tożsamości klienta, stosując np. biometrię. Dane biometryczne w bankowości mogą być wykorzystane do identyfikacji i uwierzytelnienia klienta. Dzięki temu bank zdalnie i bez skomplikowanych formalności może mu udzielić pożyczkę czy założyć konto osobiste przez internet.

Konto w banku przez internet – jakie wybrać?

Aby założyć konto bankowe przez internet, oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy znaleźć takie konto osobiste, które spełni nasze oczekiwania. Jeżeli szukamy taniego w prowadzeniu rachunku, na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na darmowe konta osobiste, które są w ofercie banków. Duże grono banków umożliwia założenie takiego rachunku, które nie będzie posiadało opłaty miesięcznej za prowadzenie. Jednak w przypadku dużej części takich ofert, konieczne jest spełnienie określonych warunków, aby konto pozostało bezpłatne. Przeważnie konieczne jest zapewnienie określonych wpływów na rachunku osobistym. Musimy również pamiętać o tym, że nawet jeśli bank nie pobiera opłaty miesięcznej za prowadzenie konta, może pobierać opłaty dodatkowe. Na łamach jednego z artykułów naszego portalu, opisywaliśmy jakie opłaty dodatkowe pobierają banki. Warto zwrócić na nie uwagę, decydując się na konkretną ofertę konta osobistego.

Od ilu lat można mieć konto w banku?

W przypadku zakładania tradycyjnego konta osobistego przez internet wymagane jest posiadanie ukończonego 18 roku życia. Konto młodzieżowe mogą założyć osoby, które ukończyły 13 lat. Otwarcie rachunku osobistego wraz z kartą płatniczą przez nastolatka jest możliwe, pod warunkiem uzyskania zgody przedstawiciela ustawowego. A więc rodzica lub innego opiekuna prawnego.

Jak założyć konto w banku przez internet

Jeżeli zdecydowaliśmy się na bank, w którym założymy konto osobiste przez internet, warto wiedzieć, co będzie nam bezpotrzebne do jego założenia. Przede wszystkim niezbędny będzie dowód osobisty. Bez tego dokumentu nie założymy konta w banku, a tym bardziej przez internet. Podczas procesu zakładania rachunku, nie tylko będą nam potrzebne dane z dowodu, ale również dowód tożsamości w jego fizycznej formie. Niemal każdy bank, w którym zakładamy konto osobiste online czy składamy wniosek o kredyt przez internet, wymaga dostarczenia wyraźnego zdjęcia dowodu osobistego. Możemy je wykonać za pomocą aparatu w smartfonie, czy za pomocą skanera, jeśli go posiadamy. Co raz więcej banków, stosuje własne aplikacje mobilne, dzięki którym istnieje możliwość wykonania i przesłania zdjęcie bezpośrednio ze smartfona.

Cały proces zakładania rachunku osobistego opiera się o specjalnym formularz, który krok po kroku będziemy musieli wypełnić. Podajemy w nim dane z dowodu osobistego, a więc dane kontaktowe, adresowe oraz osobowe. Najczęściej w tym miejscu należy podać takie informacje jak: imię, nazwisko, datę urodzin, PESEL, dane dowodu osobistego (nr serii), adres e-mail, telefon kontaktowy.

Jak podpisać umowę o otwarcie konta osobistego przez internet?

Gdy już uda nam się zakończyć procedurę zakładania konta osobistego na laptopie czy smartfonie, na adres-mail otrzymamy informację potwierdzającą przyjęcie wniosku o założenie rachunku osobistego oraz dodatkowe dokumenty, wśród których będzie m.in. umowa rachunku bankowego. Będziemy mogli się z nią zapoznać, jeszcze przed złożeniem ostatecznego podpisu.

Umowa o otwarcie konta osobistego przez internet może zostać podpisana na trzy różne sposoby:

  • Elektronicznie – przez akceptację umowy przez system bankowości elektronicznej lub za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego (jeśli posiadamy dodatkowe konto bankowe).
  • Przez Kuriera – w tym wypadku umowa dostarczana jest do nas w fizycznej, papierowej postaci i niezbędne jest złożenie podpisu w obecności kuriera. Gdy umowa o otwarcie konta osobistego zostanie przez nas podpisana, zostaje przekazana w drodze powrotnej do banku.
  • W placówce – ostatnia możliwość to podpisanie umowy o założenie rachunku bezpośrednio w najbliższej placówce pocztowej. Ta metoda jednak jest już coraz rzadziej stosowana w przypadku uruchamiania kont osobistych. Znacznie częściej stosowana jest w przypadku, gdy klient składa wniosek o większy kredyt przez internet lub kartę kredytową online.
Warto przeczytać
Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

WIBOR co to jest i czego dokładnie dotyczy? To pytanie zadaje wielu klientów banków. Szczególnie ci, którzy są zainteresowani kredytami hipotecznymi lub jeśli już zaciągnęli tego typu zobowiązanie. Powodem jest to, że właśnie na ich sytuację WIBOR wpływa najbardziej.
Pożyczka dla każdego przez internet - gdzie jej szukać?

Pożyczka dla każdego przez internet - gdzie jej szukać?

Obecnie pożyczki są znacznie łatwiej dostępne. Głównie dlatego, że można otrzymać je przez internet i udzielają ich już nie tylko banki, ale również szereg instytucji udzielających pożyczki pozabankowe. Takie pożyczki dla każdego są teraz dostępne na wyciągniecie ręki.
Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Zastanawiasz się, jaka to jest różnica: kredyt a pożyczka? Kredytu może nam udzielić jedynie bank, a pożyczkę możemy wziąć od różnych instytucji finansowych, bądź może to być pożyczka od kogoś bliskiego.
Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Już na początku XXI wieku zwykłe transakcje gotówkowe zaczęły być zastępowane nowością na rynku, a mianowicie kartami płatniczymi. Wtedy wydawało się, że już nic bardziej nowoczesnego nie da się wymyślić.
Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy w obecnych czasach jest znacznie mniej skomplikowane, niż było to kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Tym bardziej, jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę gotówkową.
Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Aplikacja blik to bardzo wygodne narzędzie nie tylko do szybkiego zapłacenia za zakupy i usługi w internecie, ale także do przelewu środków na telefon, zapłacenie za zakupy w sklepie stacjonarnym, wypłacania i wpłacania pieniędzy w bankomacie.