Bocian Pożyczki – warunki udzielenia, opinia i recenzja

 1. Dla kogo Bocian Pożyczki?
 2. Bocian – warunki udzielenia pożyczki
 3. Pożyczka dla rolników
 4. Czy firma Bocian Pożyczki sprawdza BIK?
 5. Jakie dokumenty są niezbędne do otrzymania pożyczki?
 6. Bocian Pożyczki – ile można dostać?
 7. Czy można uzyskać Bocian Pożyczki online?
 8. Opinie o firmie Bocian Pożyczki
 9. Koszty pożyczki
 10. Zakres usług dodatkowych
 11. Właściciel firmy Bocian Pożyczki
 12. Najpopularniejsze placówki firmy Bocian Pożyczki na terenie Polski

Bocian Pożyczki„Nie masz siana zadzwoń do bociana” – to hasło reklamowe kojarzy zapewne większość z Was. Należy ono do firmy Bocian Pożyczki, której reklamę dosyć często można zobaczyć w reklamowych spotach telewizyjnych. A sama marka należy do jednych z najstarszych firm pożyczkowych działających w Polsce.

Bocian Pożyczki to marka aktywnie prowadząca działalność pod skrzydłami firmy Everest Finanse S.A, której początki sięgają 2000 roku. W tych latach dużą popularnością zaczęły zdobywać pożyczki domowe, udzielane bezpośrednio w miejscu zamieszkania klienta. I właśnie tego rodzaju pożyczki do tej pory oferuje firma Bocian.

Dla kogo Bocian Pożyczki?

Oferta Bocian Pożyczki to propozycja skierowana do osób, które z różnych powodów nie mogą uzyskać kredytu w banku. Bardzo często powodem odrzucenia wniosku kredytowego jest negatywny BIK czy zbyt niska zdolność kredytowa. W obu tych przypadkach klient zainteresowany pożyczeniem pieniędzy, ma możliwość uzyskania pożyczki w firmie Bocian. Tyle że składając wniosek o pożyczkę, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że firma udziela głównie małych pożyczek ze spłatą w ratach tygodniowych. Taki rodzaj spłaty bardzo często stosowany jest w przypadku pożyczek udzielanych w domu.

Bocian – warunki udzielenia pożyczki

Proces udzielenia pożyczki nie jest specjalnie skomplikowany, a wszystkie niezbędne formalności odbywają się w miejscu zamieszkania klienta. Aby wniosek o pożyczkę mógł zostać rozpatrzony pozytywnie, powinniśmy posiadać:

 • ukończone 18 lat oraz nadany numer Pesel,
 • pełną zdolność do czynności prawnych,
 • być osobą poniżej 74 roku życia,
 • ostatnio opłacone rachunki za media np. gaz, energię, telefon,
 • stałe źródło dochodów.

Pożyczka dla rolników

Firma Bocian udziela również pożyczki domowe dla rolników. W przypadku osób prowadzących gospodarstwa rolne wymagania są następujące:

 • Potwierdzenie z gminy o uzyskiwanych dochodach,
 • 3 ostatnie odcinki z KRUS-u,
 • Do wglądu: dowód osobisty lub prawo jazdy oraz aktu własności ziemi

Czy firma Bocian Pożyczki sprawdza BIK?

Każdy wniosek o pożyczkę w firmie rozpatrywany jest indywidualnie. Decyzja o udzieleniu pożyczki najczęściej podejmowana jest na podstawie aktualnej zdolności kredytowej klienta. Klient składający wniosek o pożyczkę w firmie Bocian ma szansę ją otrzymać, nawet jeśli posiada negatywną historię kredytową w bazie BIK.

Jakie dokumenty są niezbędne do otrzymania pożyczki?

Podstawowym dokumentem uprawniającym do udzielenia pożyczki jest dowód osobisty. Bocian Pożyczki wymaga również przedstawienia dodatkowych dokumentów, które będą mogły potwierdzić uzyskiwane dochody. W przypadku osób zatrudnionych na etacie będzie to zaświadczenie o dochodach. Jeżeli posiadamy status emeryta lub rencisty, wówczas konieczne będzie przedstawienie decyzji o przyznaniu świadczenia.

Bocian Pożyczki – ile można dostać?

Za pośrednictwem Bocian Pożyczki możemy uzyskać pożyczkę w wysokości od 500 do 6000 zł. Wysokość udzielonej pożyczki uzależniona jest od zdolności kredytowej klienta. A więc zarówno od dochodów, które posiada klient, jak również od jego zobowiązań finansowych. Okres spłaty pożyczki to 35 rat tygodniowych. Każda z rat pożyczki odbierana jest w miejscu zamieszkania klienta w ustalonym wcześniej dniu tygodnia. Pierwsza rata pożyczki odbierana jest od klienta już po 7 dniach od momentu otrzymania pożyczki.

Czy można uzyskać Bocian Pożyczki online?

Taka opcja dostępna jest dzięki karcie Bocian Pożyczka. W tym przypadku cały proces udzielenia pożyczki może zostać przeprowadzony przez internet. Po zawarciu umowy pożyczki drogą internetową, otrzymamy przedpłaconą kartę bankomatową Visa z logo Bocian Pożyczki. Zostanie nam ona dostarczona za pośrednictwem firmy kurierskiej lub poczty. Udostępnioną kwotę pożyczki będziemy mogli wypłacić w bankomacie lub dokonywać płatności bezpośrednio z użyciem karty.

Opinie o firmie Bocian Pożyczki

Wśród osób, które świadomie pożyczają pieniądze, a raty tygodniowe spłacają w ustalonym terminie, firma Bocian Pożyczki posiada pozytywne opinie. Natomiast negatywne opinie na temat firmy, które można znaleźć na forach czy innych grupach dyskusyjnych, najczęściej wynikają z niewywiązywania się z warunków umowy. Należy pamiętać, że każde opóźnienie w spłacie pożyczki może nieść za sobą konsekwencje w postaci dodatkowych odsetek, które może nam naliczyć firma pożyczkowa. Dlatego też sięgając po pożyczkę w takiej firmie jak Bocian Pożyczki, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z warunkami umowy. Należy również poznać harmonogram spłaty, według którego będzie przebiegała spłata pożyczki.

Koszty pożyczki

Z dokładnym kosztem pożyczki mamy prawo zapoznać się przed podpisaniem wiążącej umowy z firmą pożyczkową. Na ogół pożyczki pozabankowe charakteryzują się tym, że są droższe w spłacie, od tradycyjnych kredytów bankowych. A należy mieć na uwadze, że Bocian Pożyczki to pożyczki udzielane w domu, z ratami tygodniowymi, które odbiera pracownik firmy pożyczkowej. Taka obsługa wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami, które będziemy musieli ponieść. Dlatego tak ważna jest weryfikacja kosztów i podjęcie świadomej decyzji przed podpisaniem umowy.

Firma Bocian Pożyczki jest legalnie działającą firmą pożyczkową, dlatego nie może stosować żadnych ukrytych kosztów. Całkowity koszt pożyczki prezentowany jest klientowi w formularzu informacyjnym, przed podpisaniem umowy.

Zakres usług dodatkowych

Wszystkie osoby decydujące się na skorzystanie z oferty pożyczki, mogą skorzystać z jednego z dodatkowych pakietów ubezpieczeń.

 • Prawnik dla domu oferowanego przez AVAILO Sp. z o.o.
 • Ubezpieczenia Bezpieczny Dom oferowanego przez AXA
 • Pakietu Doradca Informatyczny oferowanego przez BZ Group Sp. z o.o.
 • Ubezpieczenia Opieka po Wypadku oferowanego przez AXA.
 • Ubezpieczenia Bezpieczne Zdrowie oferowanego przez AXA.
 • Ubezpieczenia Na Wypadek oferowanego przez AXA.

Każda z przedstawionych dodatkowych usług jest usługą dobrowolną, a więc osoba biorąca pożyczkę w firmie może z niej skorzystać, ale nie musi.

Ponadto każdy klient firmy może posiadać Profil Klienta, do którego może się zalogować przez internet, po podaniu swojego numeru Pesel i hasła podanego podczas rejestracji. Za pośrednictwem panelu klient uzyska informację o:

 • wysokości spłaconej kwoty pożyczki oraz kwocie pozostałej do spłaty
 • pełnej historii spłaty pożyczki
 • wgląd do umowy pożyczki
 • salda pożyczki dostępnego w ramach karty Visa Bocian Pożyczki

Plusy

Minusy

Możliwość otrzymania pożyczki gdy bank odmawia udzielenia kredytu Wysokie koszty w przypadku pożyczki domowej z ratą tygodniową
Możliwość otrzymania pożyczki przy niskiej zdolności kredytowej Pierwsza rata pożyczki spłacana po 7 dniach od otrzymania pożyczki
Możliwość otrzymania pożyczki z negatywnym BIK
Pożyczki dostępne dla osób już od 18 lat
Możliwość uzyskania pożyczki przez internet (Karta Bocian Pożyczki)
Formalności przeprowadzane w miejscu zamieszkania klienta

Właściciel firmy Bocian Pożyczki

Właścicielem marki Bocian Pożyczki jest firma Everest Finanse S.A z siedzibą w Poznaniu przy ul. Stary Rynek 88, kod pocztowy 61-772. Jest to firma prowadząca działalność w zakresie pożyczek udzielanych w miejscu zamieszkania klienta. Pożyczki udzielane są osobom fizycznym na dowolny cel i bez skomplikowanych formalności.

Najpopularniejsze placówki firmy Bocian Pożyczki na terenie Polski:

 • Bocian Pożyczki Łódź: 91-463 Łódź, ul. Łagiewnicka 54/56, budynek B, VI piętro, pokój 617, telefon: 600 100 100
 • Bocian Pożyczki Poznań: 60-105 Poznań, ul. Kopanina 28/32, telefon: 600 100 100
 • Bocian Pożyczki Piła: 64-920 Piła, pl. Konstytucji 3-Maja 9/21, telefon: 600 100 100
 • Bocian Pożyczki Kraków: 30-149 Kraków, ul. Balicka 77, telefon: 600 100 100
 • Bocian Pożyczki Lublin: 20-011 Lublin, al. Józefa Piłsudskiego 13, telefon: 600 100 100
 • Bocian Pożyczki Olsztyn: 10-545 Olsztyn, ul. Warmińska 14/17, telefon: 600 100 100
 • Bocian Pożyczki Wrocław: 50-424 Wrocław, ul. Krakowska 19 – 23, parter, telefon: 600 100 100
 • Bocian Pożyczki Śrem: 63-100 Śrem, ul. Chopina 1J, II piętro, telefon: 600 100 100
 • Bocian Pożyczki Toruń: 87-100 Toruń, ul. Szosa Chełmińska 166 , II piętro, telefon: 600 100 100
 • Bocian Pożyczki Warszawa: 01-171 Warszawa, ul. Młynarska 42, III piętro, telefon: 600 100 100
Warto przeczytać
Pożyczka dla każdego przez internet - gdzie jej szukać?

Pożyczka dla każdego przez internet - gdzie jej szukać?

Obecnie pożyczki są znacznie łatwiej dostępne. Głównie dlatego, że można otrzymać je przez internet i udzielają ich już nie tylko banki, ale również szereg instytucji udzielających pożyczki pozabankowe. Takie pożyczki dla każdego są teraz dostępne na wyciągniecie ręki.
Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Zastanawiasz się, jaka to jest różnica: kredyt a pożyczka? Kredytu może nam udzielić jedynie bank, a pożyczkę możemy wziąć od różnych instytucji finansowych, bądź może to być pożyczka od kogoś bliskiego.
Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy w obecnych czasach jest znacznie mniej skomplikowane, niż było to kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Tym bardziej, jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę gotówkową.
Finbo Pożyczki - recenzja i opinie

Finbo Pożyczki - recenzja i opinie

Dlaczego to jedna z ciekawszych ofert chwilówek, na którą warto zwrócić uwagę? Na naszą wysoką ocenę Finbo wpłynęło kilka różnych czynników, którymi chcielibyśmy się podzielić.
Pożyczki 3000 zł

Pożyczki 3000 zł

Gdy pojawiają się nagłe potrzeby, celem poszukiwań może być nieduża pożyczka 3000 zł. Przy tak niewielkiej kwocie chcielibyśmy jednak uniknąć wielu różnych formalności czy wizyt w placówkach finansowych.
Hapi Pożyczki - opinie i kontakt

Hapi Pożyczki - opinie i kontakt

Hapi Pożyczki to pozabankowa propozycja dla osób, które chciałyby uzyskać pożyczkę przez internet i bez wychodzenia z domu. To zaufana marka, która działa na rynku usług finansowych od 2014 roku.