Konto bankowe online bez kuriera i bez wychodzenia z domu

konto bankowe bez kuriera

Ostatnie lata przyniosły sporo zmian w kwestii zaciągania kredytów czy zakładania rachunków osobistych. Jeszcze do niedawna, aby założyć konto bankowe, konieczna była fizyczna wizyta w placówce bankowej. Dzisiaj konto osobiste założymy bez wychodzenia z domu i praktycznie bez ruszania się z własnego fotela.

Pierwsze konta bankowe online były oferowane w momencie, gdy internet w Polsce zaczynał dopiero zdobywać popularność. Takie banki jak mBank czy Inteligo jako pierwsze w naszym kraju umożliwiły zakładanie rachunków osobistych całkowicie przez internet. Konieczne było jednak podpisanie umowy dostarczonej pod same drzwi za pośrednictwem kuriera, a następnie odesłanie jej do banku.

Aktualnie konto osobiste przez internet możemy założyć jeszcze łatwiej, a wszystkie potrzebne formalności załatwimy, siedząc wygodnie przed ekranem notebooka, czy smarfona. Postęp technologiczny doprowadził do tego, że obecnie otworzymy konto bankowe online bez kuriera, wykorzystując inne, bardziej nowoczesne metody dodatkowej weryfikacji.

Jak założyć konto w banku przez internet?

Weryfikacja biometryczna, przelew weryfikacyjny czy aktywacja SMS – to tylko niektóre z opcji, dzięki którym możemy aktywować założony przez internet rachunek osobisty. Zanim jednak przejdziemy do tych i innych metod, dzięki którym założymy konto bankowe przez internet bez kuriera, warto zacząć od tego, co będzie nam do tego celu potrzebne.

Pierwszy etap zakładania rachunku bankowego przez internet opiera się na wypełnieniu odpowiedniego wniosku. Warto na tym etapie wybrać konto osobiste, które będzie spełniało nasze oczekiwanie. Może to być konto charakteryzujące się niskimi opłatami, lub całkowicie darmowe konto osobiste. W składanym wniosku o założenie rachunku, konieczne jest podanie danych osobowych, adresu zamieszkania oraz zaznaczenie odpowiednich zgód. Niekiedy bank może zadać nam również pytanie, czy chcemy założyć konto w banku online razem z kartą debetową.

Załóż konto w banku bez wychodzenia z domu

Cały proces zakładania rachunku osobistego przez internet nie jest specjalnie skomplikowany i nie powinien nam zająć więcej niż 5, czy maksymalnie 10 minut. Do założenia konta będzie nam potrzebny dowód osobisty oraz telefon komórkowy. Niezbędnym elementem całego procesu będzie również dodatkowa weryfikacja osoby wnioskującej o założenie rachunku. Do tej pory bardzo często odbywało się to za pośrednictwem kuriera, który jednocześnie dostarczał umowę o założenie rachunku pod same drzwi. Obecnie istnieje szereg innych sposobów umożliwiających dodatkową weryfikację i to bez odwiedzania pracownika firmy kurierskiej.

Metody weryfikacyjne pozwalające założyć konto bankowe bez kuriera

Jeżeli chcemy założyć rachunek bankowy bez tych wszystkich dodatkowych formalności, które trzeba było do tej pory załatwić w obecności kuriera, możemy skorzystać z innych metod weryfikacji. Oto najpopularniejsze spośród z nich:

 • Weryfikacja tożsamości za pomocą selfie (zdjęcie dowodu osobistego oraz zdjęcie twarzy)
  Jeden z coraz częściej stosowanych ostatnio sposobów weryfikacji, nie tylko w przypadku otwierania kont osobistych przez internet. Biometria bankowa stosowana jest coraz częściej w ramach udzielania pożyczki online czy zakładania karty kredytowej przez internet. Do przejścia tego procesu niezbędny będzie smartfon z wbudowanym aparatem fotograficznym wykonującym zdjęcia w dobrej rozdzielczości. Jest on potrzebny do wykonania dobrej jakości zdjęcia dowodu osobistego a następne zdjęcia twarzy osoby wnioskującej o założenie konta osobistego.
 • Weryfikacja przelewem weryfikacyjnym z innego konta bankowego
  Obok metody weryfikacyjnej z udziałem kuriera, jest to jedna z najstarszych metod weryfikacji klienta internetowego. Polega ona na przesłaniu z własnego rachunku osobistego drobnej opłaty weryfikacyjnej w wysokości 0,01zł lub 1zł. Niezbędnym elementem w tym procesie zakładania konta bez kuriera, jest posiadanie dodatkowego rachunku osobistego. W tym wypadku powinniśmy zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię. Otóż dane posiadacza rachunku, z którego będziemy wykonywali przelew weryfikacyjny, muszą zgadzać się z danymi, które podaliśmy we wniosku o założenie nowego konta.
 • Weryfikacja w trybie wideokonferencji
  Dosyć nowoczesne rozwiązanie, które jako pierwszy w Polsce wdrożył Alior Bank. W trakcie rozmowy z klientem zainteresowanym założeniem rachunku osobistego wykonywane są zdjęcia twarzy oraz dokumentu tożsamości. Podczas rozmowy w trybie wideokonferencji weryfikowane są zabezpieczenia dowodu oraz tożsamość osoby zakładającej konto w banku przez internet. Wideokonforenecja może zostać przeprowadzona zarówno z pomocą notebooka, jak również tabletu czy smartfonu.
 • Weryfikacja kodem SMS
  Weryfikacja umowy o założenie konta osobistego przy użyciu 6-cyfrowego kodu, który otrzymujemy w postaci wiadomości SMS od banku.

Które metody weryfikacji najczęściej stosują banki?

Choć bank bardzo często daje na wolny wybór w kwestii dodatkowej weryfikacji. To jednak nie wszystkie banki umożliwiają założenie konta bankowego online z wykorzystaniem wszystkich powyższych metod. Najczęściej możemy spotkać 3 opcje weryfikacji/podpisania umowy: kurier, wizyta w placówce lub weryfikacja przelewem. Ta ostatnia opcja coraz częściej zastępowana jest jednak technologią biometryczną z wykorzystaniem zdjęcia lub wideo przesyłanego za pomocą smartfona. Samodzielnie możemy wybrać tę metodę, która będzie dla nas najbardziej wygodna.

W tych bankach założymy konto na selfie lub za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego

 • Alior Bank – dostępna weryfikacja selfie, weryfikacja przelewem
 • ING Bank Śląski – dostępna weryfikacja przelewem
 • Bank Millenium – dostępna weryfikacja selfie
 • Citi Handlowy – dostępna weryfikacja selfie
 • Bank Pekao – dostępna weryfikacja selfie
 • BNP Paribas – dostępna weryfikacja selfie
 • mBank – dostępna weryfikacja selfie
 • Santander Bank Polska – dostępna wideokonferencja
 • Nest Bank – dostępna wideokonferencja
Warto przeczytać
Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, której działaniem jest gromadzenie i udostępnianie danych na temat zobowiązań kredytowych klientów banków czy firm pożyczkowych.
Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

WIBOR co to jest i czego dokładnie dotyczy? To pytanie zadaje wielu klientów banków. Szczególnie ci, którzy są zainteresowani kredytami hipotecznymi lub jeśli już zaciągnęli tego typu zobowiązanie. Powodem jest to, że właśnie na ich sytuację WIBOR wpływa najbardziej.
Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Zastanawiasz się, jaka to jest różnica: kredyt a pożyczka? Kredytu może nam udzielić jedynie bank, a pożyczkę możemy wziąć od różnych instytucji finansowych, bądź może to być pożyczka od kogoś bliskiego.
Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Już na początku XXI wieku zwykłe transakcje gotówkowe zaczęły być zastępowane nowością na rynku, a mianowicie kartami płatniczymi. Wtedy wydawało się, że już nic bardziej nowoczesnego nie da się wymyślić.
Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy w obecnych czasach jest znacznie mniej skomplikowane, niż było to kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Tym bardziej, jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę gotówkową.
Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Aplikacja blik to bardzo wygodne narzędzie nie tylko do szybkiego zapłacenia za zakupy i usługi w internecie, ale także do przelewu środków na telefon, zapłacenie za zakupy w sklepie stacjonarnym, wypłacania i wpłacania pieniędzy w bankomacie.