Konto bankowe dla młodzieży czyli konto dla młodych 13-18 lat

konto bankowe dla nastolatkaJeżeli twoje dziecko ukończyło właśnie 13 lat, to bez większych przeszkód może już posiadać swoje własne konto osobiste. Istnieje określone grono osób, które mogą założyć w banku konto bankowe dla młodzieży. Ta oferta rachunków osobistych skierowana jest do osób młodych, w wieku od 13 do 18 lat.

Jeżeli zauważyłeś, że Twoje dziecko coraz częściej samodzielnie odwiedza sklepy, chętnie wybiera się z kolegami lub koleżankami do kina, to może warto pomyśleć o założeniu mu konta osobistego? Dzięki takiemu kontu oraz karcie powiązanej z rachunkiem osobistym dziecko będzie mogło samodzielnie opłacać swoje zakupy czy realizować przelewy. Takie konto dla nastolatka może być również dobrym wstępem do odpowiedzialnego zarządzania finansami i kontrolowaniem wydatków. W obecnych czasach dziecko nie musi trzymać odłożonych pieniędzy w skarbonce, a może je przechowywać bezpiecznie na rachunku osobistym.

Darmowe konto bankowe dla młodzieży

Większość banków oferuje w pełni darmowe konta bankowe dla młodzieży, a więc bez opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku i bez opłat za utrzymanie karty płatniczej. Dzięki temu nie musimy się obawiać ewentualnych kosztów związanych z obsługą rachunku osobistego. Konto będzie mogło pozostać całkowicie bezpłatne, aż do ukończenia przez nasze dziecko 18 roku życia.

Konto młodzieżowe to specjalna oferta kont osobistych skierowana do osób młodych w wieku od 13 do 18 lat. Sama struktura działania konta osobistego jest niemal identyczna jak w przypadku tradycyjnego konta osobistego dla osób dorosłych. Możemy z jego pomocą opłacać zakupy, zarówno te dokonywane w stacjonarnych placówkach, jak również zakupy przez internet. Dzięki karcie debetowej dołączonej do konta możemy również wypłacać gotówkę za pośrednictwem bankomatów. Możemy także zalogować się do konta przez bankowość internetowej i sprawdzić saldo rachunku czy wykonać przelew przez internet. Konto bankowe dla młodzieży posiada więc niemal identyczną funkcjonalność co tradycyjne konto dla osoby dorosłej.

Konto młodzieżowe – ograniczenia

Jednym ograniczeniem, które może zostać włączone w przypadku konta młodzieżowego, jest limit transakcji. Każde konto dla młodych 13-18 lat może posiadać określony limit wydatków czy ograniczoną wysokość dziennych transakcji. Dla przykładu – osoba młoda bez większych przeszkód będzie mogła zapłacić za bilet do kina czy dokonać zakupu ubrań, których koszt to maksymalnie kilkaset złotych. Nie będzie jednak mogła dokonać większego zakupu, jakim jest dla przykładu zakup telewizora czy konsoli do gier. Osoby dorosłe mogą mieć pełny wgląd do konta bankowego nastolatka oraz na bieżąco monitorować aktywność prowadzoną w ramach rachunku.

Propozycje
Oferta #1
eKonto możliwości (dla młodych 13-24 lata)
eKonto możliwości (dla młodych 13-24 lata)
Konto bankowe dla młodzieży eKonto możliwości
 • Konto bankowe dla młodzieży od 13 do 18 lat
 • 0 zł za prowadzenie konta oraz 0 zł za kartę ze zdjęciem
 • 0 zł za przelewy internetowe oraz 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów na terenie Polski i za granicą
 • Konto dla dziecka można założyć przez internet i bez wychodzenia z domu
Zobacz więcej
Ocena 6/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 2

Oferta #2
PKO Bank Polski Konto dla Młodych
PKO Bank Polski Konto dla Młodych
Konto młodzieżowe PKO Bank Polski
 • Darmowe prowadzenie konta, oraz wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie za 0 zł
 • Płatności zbliżeniowe telefonem i BLIKIEM
 • Dostęp do konta młodzieżowego przez aplikacje IKO
 • Konto przeznaczone dla osób w wieku 18-26 lat.
Zobacz więcej
Ocena 0/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 0

Oferta #3
Alior Bank Konto dla młodych
Alior Bank Konto dla młodych
Konto dla młodych Alior Bank
 • Konto dla osób młodych w wieku 18 -26 lat
 • Bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie rachunku
 • 0 zł za kartę debetową dla aktywnych i za przelewy internetowe.
 • 0 zł za przelewy na telefon i wypłaty BLIK
Zobacz więcej
Ocena 0/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 0

Oferta #4
Santander Konto Jakie Chcę dla młodych
Santander Konto Jakie Chcę dla młodych
Konto Jakie Chcę dla młodych
 • 0 zł za prowadzenie konta 0 złotych za przelewy zwykłe i natychmiastowe w internecie
 • 0 zł za przelewy na numer telefonu BLIK i za wypłatę gotówki kartą Dopasowaną
 • wygodny dostęp do bankowości internetowej za pomocą urządzeń mobilnych
 • doładowanie telefonu sobie lub swoim bliskim
Zobacz więcej
Ocena 0/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 0

Oferta #5
Bank Pekao Konto Przekorzystne dla młodych
Bank Pekao Konto Przekorzystne dla młodych
Konto Przekorzystne dla młodych
 • Konto osobiste dla młodzieży w wieku do 26 lat
 • 0 zł za prowadzenie rachunku płatniczego
 • 0 zł za za obsługę karty rewolucyjnej do konta
 • 0 zł za przelewy krajowe i wypłaty gotówki z bankomatu
Zobacz więcej
Ocena 0/6
Oceń ofertę

Zagłosowało 0

Jak założyć konto bankowe dla nastolatka?

Aby założyć konto bankowe dla dziecka powyżej 13 lat, konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Wniosek o założenie takiego rachunku możemy złożyć bez większych przeszkód drogą internetową. By jednak sfinalizować wszystkie formalności związane z aktywacją konta, niezbędne może okazać się odwiedzenie najbliższej placówki banku, lub podpisanie umowy w obecności kuriera.

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe dla młodzieży?

Konta młodzieżowe dostępne są w ofercie wielu banków. Na co zatem zwrócić uwagę decydując się na otwarcie jednego z nich? Pierwsze podstawowe kryterium, którym powinniśmy się kierować to koszty prowadzenia takiego rachunku. Na szczęście, konto bankowe dla młodych osób nie wiąże się z opłatami miesięcznymi, ani za prowadzenie rachunku, ani też za korzystanie z karty płatniczej. Większość banków nie pobiera również opłaty za przelewy internetowe czy wypłaty gotówkowe z bankomatu. Jedyną opłatą, na którą powinniśmy się przygotować, jest wykonanie wypłaty gotówki z bankomatu nienależącego do sieci banku, w którym założyliśmy konto dla nastolatka. Takie operacje to najczęściej koszt od 1 do nawet 5 zł za pojedynczą transakcję gotówkową. Dlatego też wypłacając gotówkę z bankomatu, warto do tego celu używać bankomatów należących do sieci banku.

Wybierając konto dla nastolatków, warto również zwrócić uwagę na dostęp do bankowości internetowej. Większość osób młodych korzystających z dostępu do konta, używa do tego celu smartfona czy tabletu. Warto więc przyjrzeć się czy dostęp do konta nie sprawia dziecku problemu. Większość banków udostępnia w tym celu konta demonstracyjne, dzięki którym możemy sprawdzić obsługę konta na urządzeniach elektronicznych, jeszcze przed podjęciem decyzji o założeniu konta nastolatkowi.

Spełnienie dodatkowych warunków w zamian za bezpłatne prowadzenie konta młodzieżowego

Konto bankowe dla nieletnich w przeciwieństwie do tradycyjnych rachunków osobistych nie powinno wiązać się z koniecznością spełnienia określonych warunków, aby pozostało kontem w pełni darmowym. W przypadku kont osobistych dla dorosłych takim podstawowym warunkiem jest zapewnienie określonych wpływów, które powinny zasilić konto w danym miesiącu. Młodzieżowe konto bankowe jest kontem bezwarunkowo bezpłatnym, dlatego spełnienie takich czy innych warunków nie jest w tym przypadku przez bank wymagane. Jedynie w przypadku kart płatniczych i debetowych może zdarzyć się sytuacja, że bank będzie wymagał spełnienia określonych warunków, w zamian za bezpłatne utrzymanie karty. W tym wypadku wystarczy zazwyczaj wykonanie kilku drobnych transakcji bezgotówkowych za pomocą karty.

Konto młodzieżowe mBank

Jedno z bardziej popularnych kont bankowych dla młodzieży to eKonto możliwości dostępne w ofercie mBanku. Jest to konto umożliwiające nastolatkom samodzielne dokonywanie płatności zarówno w sieci, jak i poza nią. Wygodnie możemy dokonywać płatności, używając do tego celu płatności BLIK, płacąc telefonem czy zegarkiem. Jest to darmowe konto bankowe dla młodzieży, które nie posiada opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku. Ponadto dziecko otrzymuje bezpłatne przelewy internetowe czy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski i za granicą. Dodatkowo mamy możliwość wybrania spersonalizowanej karty do konta z określonym wzorem lub zdjęciem. Założenie konta możliwe jest w 100% przez internet, a podpisane umowy odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej, który dostarcza dokumenty bezpośrednio do miejsca zamieszkania.

Konto młodzieżowe PKO Bank Polski

Kolejne popularne konto bankowe dla nastolatków to propozycja PKO Banki Polski. Konto charakteryzuje się bezpłatnym prowadzeniem rachunku oraz darmowymi przelewami internetowymi. Warto jednak podkreślić, że obsługa karty debetowej, która dołączona jest do konta, nie jest w pełni bezpłatna. Standardowa opłata miesięczna za kartę wynosi 3,90 zł. Możemy jednak jej uniknąć, dokonując 2 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM w miesięcznym okresie rozliczeniowym.

Konto w banku dla młodzieży – Bank Pekao

Oferta dla dzieci 13-17 lat obejmująca darmowe prowadzenie rachunku do ukończenia 18 roku życia. Zarówno prowadzenie rachunku, jak również obsługa karty pozostają bezpłatne. Dodatkowo nasze dziecko ma możliwość wykonywania darmowych przelewów internetowych z konta oraz realizacji wypłat gotówkowych ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Dziecko może wygodnie realizować płatności, wykorzystując od tego celu telefon lub zegarek.

Warto przeczytać
Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, której działaniem jest gromadzenie i udostępnianie danych na temat zobowiązań kredytowych klientów banków czy firm pożyczkowych.
Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

WIBOR co to jest i czego dokładnie dotyczy? To pytanie zadaje wielu klientów banków. Szczególnie ci, którzy są zainteresowani kredytami hipotecznymi lub jeśli już zaciągnęli tego typu zobowiązanie. Powodem jest to, że właśnie na ich sytuację WIBOR wpływa najbardziej.
Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Zastanawiasz się, jaka to jest różnica: kredyt a pożyczka? Kredytu może nam udzielić jedynie bank, a pożyczkę możemy wziąć od różnych instytucji finansowych, bądź może to być pożyczka od kogoś bliskiego.
Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Już na początku XXI wieku zwykłe transakcje gotówkowe zaczęły być zastępowane nowością na rynku, a mianowicie kartami płatniczymi. Wtedy wydawało się, że już nic bardziej nowoczesnego nie da się wymyślić.
Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy w obecnych czasach jest znacznie mniej skomplikowane, niż było to kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Tym bardziej, jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę gotówkową.
Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Aplikacja blik to bardzo wygodne narzędzie nie tylko do szybkiego zapłacenia za zakupy i usługi w internecie, ale także do przelewu środków na telefon, zapłacenie za zakupy w sklepie stacjonarnym, wypłacania i wpłacania pieniędzy w bankomacie.