mBank konto dla młodzieży

Konto dla młodych mBankmBank doskonale orientuje w potrzebach klienta. Również jeśli chodzi o osoby młode, które myślą o założeniu rachunku bankowego. Każda osoba, która ukończyła już 13 lat, może założyć eKonto możliwości konto dla młodych. Jeśli posiada ukończone 18 lat, może to zrobić w pełni samodzielnie. Jeśli nie, takie konto może założyć z pomocą rodzica lub opiekuna.

mBank konto dla młodzieży jest rachunkiem bankowym, które udostępnia szereg bezpłatnych usług, a ponadto daje dostęp do rachunku z niemal dowolnego urządzenia elektronicznego obsługującego internet. eKonto możliwości to propozycja dla młodych osób, a ściślej mówiąc – dla osób w wieku od 13 do 24 roku życia. Na pierwszy rzut oka, oferta wydaje się bardzo przystępna pod kątem opłat, które w przypadku tego konta praktycznie nie wstępują. Osoby nastoletnie zakładające konto dla młodych w mBanku, otrzymują konto bez opłat miesięcznych, darmowe przelewy internetowe czy bezpłatne wypłaty z wszystkich bankomatów na terenie Polski oraz zagranicy. Dzięki temu nastolatkowie oraz każda osoba do 24 lat może korzystać z darmowego konta, które nie będzie wiązało się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat.

Konto dla młodych w mBanku – nasza opinia

W ofercie banków możemy spotkać szereg ofert bankowych, w ramach których możemy założyć darmowe konto bankowe dla młodzieży. Co jednak wyróżnia eKonto możliwości na tle innych podobnych ofert?

Oczywiście warto zacząć od opłat, ponieważ myśląc o założeniu konta dla dziecka, zależy nam przede wszystkim na tym, by było to konto tanie w utrzymaniu. A najlepiej takie konto dla młodych, które nie wiąże się z żadnymi opłatami, które trzeba byłoby każdego miesiąca opłacać.

Opłaty w ramach eKonta możliwości dla młodych

eKonto dla młodych jest kontem niemal w pełni darmowym i posiada szereg bezpłatnych funkcji. Oto najważniejsze spośród nich:

 • Otwarcie rachunku bankowego za 0 zł
 • Prowadzenie konta młodzieżowego do 24 roku życia za 0 zł (bez spełnienia dodatkowych warunków)
 • Karta płatnicza z dowolnym wzorem za 0 zł
 • Brak opłat miesięcznych za kartę płatniczą (bez spełnienia dodatkowych warunków)
 • Wypłaty gotówkowe z bankomatów w Polsce i zagranicą za 0 zł
 • Przelewy internetowe za 0 zł

Jako osoba młoda posiadająca ukończone 13 lat możemy liczyć na założenie konta młodzieżowego za 0 zł. mBank konto dla młodych to konto, które nie wymaga od klienta spełnienia dodatkowych warunków, aby mógł on cieszyć się bezpłatnym prowadzeniem rachunku czy darmową kartą płatniczą. Co więcej, bank udostępnia szereg innych bezpłatnych funkcji, które również mogą okazać się bardzo przydatne podczas korzystania z konta. Należy tu wspomnieć choćby o dostępie do aplikacji mobilnej, transakcjach BLIK czy wpłatach gotówki w wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline. Te operacje są w pełni bezpłatne i nie wiążą się z dodatkowymi opłatami.

Bankomaty – gdzie wypłacać za darmo?

Darmowe wypłaty pieniędzy z bankomatów możemy realizować z dowolnego bankomatu. Co więcej, takie transakcje możemy realizować zarówno na terenie Polski, jak i zagranicą. Jedyną płatną opcją są wpłaty gotówkowe realizowane przez sieć Euronet (prowizja 0,2%)

mBank konto dla młodzieży – za co trzeba zapłacić?

Skoro wspomnieliśmy o darmowych opcjach, z których możemy korzystać w ramach eKonta możliwości, warto wspomnieć również o operacjach, za które będziemy musieli zapłacić. Choć oczywiście nie są to rozwiązania, z których musimy na co dzień czy w ogóle korzystać. Są wśród nich:

 • Przelewy natychmiastowe przez internet (koszt 5 zł)
 • wpłaty pieniędzy dokonane przez sieć Euronet (prowizja 0,2%)
 • przelewy walutowe

mbank konto dla młodych opłaty

Dodatkowe udogodnienia dla osób młodych

Opłaty to jedno, a dodatkowe udogodnienia, z których mogą korzystać nastolatkowie i osoby młode to drugie. Dlatego w naszej opinii warto je również prześwietlić.

BLIK – a więc płatności, które bardzo często realizowane są przez osoby młode. W dużym uproszczeniu BLIK to płatności zbliżeniowe telefonem. Nie musimy więc posiadać przy sobie karty płatniczej, ponieważ do zapłaty za towar możemy użyć aplikacji dostępnej w naszym telefonie. BLIK to system płatności mobilnych, który generuje 6-cyfrowy kod umożliwiający płatność za zakupy, bez używania karty. W podobny sposób możemy również zrealizować wypłatę gotówki z bankomatu.

Przelewy na numer telefonu. Opcja dla osób, które nie posiadają numeru konta bankowego osoby, do której chcą wysłać przelew. Z aplikacja mobilną mBanku to nic trudnego. Wystarczy, że posiadamy sam numer kontaktowy takiej osoby.

Wirtualna skarbonka. Za każdym razem, gdy dokonujemy przelewu czy płatności karty, następuje zaokrąglenie końcówek do pełnej kwoty (np. do pełnych 10 zł). W ten sposób pieniądze odkładają się na naszej wirtualnej skarbonce, które możemy wypłacić w dowolnym momencie.

Google Pay. Osoby korzystające z telefonu z systemem Android lub korzystające z iPhone’a, mogą w bezpieczny sposób dokonywać płatności telefonem. Wystarczy wybudzić telefon z trybu uśpienia i przyłożyć telefon do terminala. To bardzo wygodna opcja, ponieważ w celu realizacji płatności, nie musimy otwierać aplikacji w telefonie.

Wzory kart. Otwierając konto z kartą płatniczą, mamy możliwość wyboru indywidualnego wzoru karty. Na stronie mBanku znajdziemy gotowe wzory kart, posegregowane według takich kategorii jak: zwierzęta, jedzenie, rozrywka, wzory oraz lifestyle.

wzory kart konta dla młodych

mBank zakładanie konta dla młodych

Czy założenie konta młodzieżowego w mBanku dostępne jest całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu? Tak, jest to jak najbardziej możliwe a możemy w tym celu wybrać jedną z dwóch możliwości założenia konta dla młodych przez internet:

 1. Składając wniosek przez internet i wybierając opcję Kurier. Samo wypełnienie takiego wniosku nie powinno zająć nam więcej jak 5 minut. Umowa o założenie konta dla młodzieży zostanie dostarczona za pośrednictwem firmy kurierskiej. Następnie wystarczy aktywować konto zgodnie z instrukcją, którą otrzymamy w pakcie aktywacyjnym. Jeśli składaliśmy wniosek o założenie karty do konta, zostanie nam ona przesłana na podany adres korespondencyjny.
 2. Jeśli mamy obawy, że wniosek zostanie wypełniony nie poprawnie, możemy skorzystać z pomocy eksperta dzwoniąc na numer telefonu +48 42 6 300 800. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na fachową pomoc i rozwianie wszelkich wątpliwości podczas składania wniosku przez internet. W tym przypadku umowa o założenie rachunku również zostanie podpisana w obecności Kuriera.

Co jest potrzebne do założenia konta?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej eKonto możliwości to konto dla nastolatków, jak również konto dla osób do 24 roku życia. Osoby posiadające ukończone 18 lat mogą je założyć, potwierdzając swoją tożsamość dowodem osobistym. W przypadku osób w wieku 13-17 lat konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Jeśli więc nie posiadasz ukończonych 18 lat, powinieneś wypełnić wniosek wraz z Twoim opiekunem.

Jak długo konto dla młodych mBank pozostaje bezpłatne?

Każda osoba, która założy eKonto możliwości, będzie mogła z niego korzystać bezpłatnie do momentu ukończenia 25 roku życia. Od tego momentu, choć numer rachunku pozostaje bez zmian, zostaje ono przekwalifikowane na eKonto. W tym przypadku większość opcji również pozostaje bezpłatna, poza opłatą miesięczną za kartę płatniczą. W bardzo prosty sposób można jej jednak uniknąć, wykonując przynajmniej raz z miesiącu transakcję bezgotówkową.

Warto przeczytać
Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, której działaniem jest gromadzenie i udostępnianie danych na temat zobowiązań kredytowych klientów banków czy firm pożyczkowych.
Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

WIBOR co to jest i czego dokładnie dotyczy? To pytanie zadaje wielu klientów banków. Szczególnie ci, którzy są zainteresowani kredytami hipotecznymi lub jeśli już zaciągnęli tego typu zobowiązanie. Powodem jest to, że właśnie na ich sytuację WIBOR wpływa najbardziej.
Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Zastanawiasz się, jaka to jest różnica: kredyt a pożyczka? Kredytu może nam udzielić jedynie bank, a pożyczkę możemy wziąć od różnych instytucji finansowych, bądź może to być pożyczka od kogoś bliskiego.
Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Już na początku XXI wieku zwykłe transakcje gotówkowe zaczęły być zastępowane nowością na rynku, a mianowicie kartami płatniczymi. Wtedy wydawało się, że już nic bardziej nowoczesnego nie da się wymyślić.
Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy w obecnych czasach jest znacznie mniej skomplikowane, niż było to kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Tym bardziej, jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę gotówkową.
Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Aplikacja blik to bardzo wygodne narzędzie nie tylko do szybkiego zapłacenia za zakupy i usługi w internecie, ale także do przelewu środków na telefon, zapłacenie za zakupy w sklepie stacjonarnym, wypłacania i wpłacania pieniędzy w bankomacie.