Kredyt hipoteczny z doradcą czy bezpośrednio w banku?

  1. Doradca hipoteczny – główne atuty
  2. Kredyt hipoteczny przez doradcę czy bezpośrednio?
  3. Pomoc doradcy w trakcie procesowania o kredyt hipoteczny
  4. Czy kredyt hipoteczny u doradcy będzie droższy niż w banku?
  5. Kredyt hipoteczny i pytania do doradcy
  6. O co pytać doradcę ds. kredytów hipotecznych?
  7. Gdzie znaleźć doradcę kredytowego?

doradca kredytów hipotecznychWiększość osób, które przymierzają się do zaciągnięcia kredytu na zakup mieszkania, zastanawia się nad wyborem konkretnej opcji. Doradca hipoteczny czy kredyt hipoteczny bezpośrednio w banku – które rozwiązanie może okazać się lepsze?

Osoby, które darzą zaufaniem bank, w którym od lat posiadają konto osobiste, na pewno swoje pierwsze kroki skierują właśnie w jego stronę. To jednak nie do końca dobra i przemyślana decyzja. Decydując się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, musimy wziąć pod uwagę, że jest to zobowiązania na lata. Dlatego tak ważne jest podjęcie przemyślanej decyzji, gdy przyjdzie już pora podpisywać właściwą umowę kredytową. Różnica w kosztach pomiędzy jednym bankiem a drugim może być ogromna.

Doradca hipoteczny – główne atuty

Największą zaletą korzystania z pomocy doradcy kredytowego, jest możliwość zapoznania się z ofertami większości banków, które oferują kredyty hipoteczny. A takich banków na terenie naszego kraju znajdziemy przynajmniej kilkanaście. Dzięki pomocy doradcy możemy porównać poszczególne oferty w jednym miejscu. Działa to bardzo podobnie jak analiza najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia. Doradca sprawdza najkorzystniejsze oferty, jakie może nam zaproponować, a my możemy wybrać tę najtańszą. Co więcej, z jego pomocą możemy również sprawdzić – w którym banku, przy naszej zdolności kredytowej, uzyskamy najwyższy kredyt.

Wiadomo, że w przypadku kredytu hipotecznego, będzie zależało nam na tym, aby uzyskać najniższą ratę miesięczną takiego kredytu. Jeśli sprawdzimy ratę jedynie za pośrednictwem tylko jednego banku, nie będziemy mieli praktycznie żadnego porównania. A pamiętajmy, że różnica pomiędzy kosztem jednego kredytu hipotecznego a drugiego może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego szukając kredytu hipotecznego na zakup mieszkania czy budowę domu, porównajmy przynajmniej kilka dostępnych ofert. Możemy to zrobić samodzielnie w kilku różnych bankach lub dokonując porównania z pomocą niezależnego doradcy kredytowego.

Kredyt hipoteczny przez doradcę czy bezpośrednio?

Korzystając z pomocy doradcy ds. kredytów hipotecznych, na pewno zaoszczędzimy sporo cennego czasu. Wnioskowanie o taki kredyt w kilku różnych bankach w celu porównania kosztów, będzie wymagało od nas niemałego poświęcenia.

Oczywiście taki wstępny koszt kredytu uzyskamy w banku praktycznie od ręki. Musimy jednak wiedzieć o tym, że w trakcie jednej wizyty, bank przedstawi nam jedynie orientacyjny koszt kredytu hipotecznego. Szczegółowe i ostateczne informacje na temat marży, prowizji czy raty miesięcznej kredytu, poznamy, po złożeniu wszelkich wymaganych dokumentów. Na ostateczny koszt kredytu hipotecznego wpływa bowiem wiele elementów – zdolność i historia kredytowa klienta czy nieruchomość będąca przedmiotem finansowania.

Jeśli więc zależy nam porównaniu kilku różnych ofert kredytów, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy doradcy. Zaoszczędzimy przy tym sporo cennego czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na odwiedzanie poszczególnych placówek bankowych i na kompletowanie dokumentów.

Pomoc doradcy w trakcie procesowania o kredyt hipoteczny

Bardzo dużo osób, decyduje się na skorzystanie z usług doradcy kredytowego, licząc głównie na pomoc w załatwieniu wszystkich formalności związanych z uzyskaniem kredytu hipotecznego. O ile przy zakupie nowego mieszkania od dewelopera, ten proces nie jest specjalnie skomplikowany, ponieważ zazwyczaj możemy w takiej sytuacji liczyć na fachową pomoc ze strony firmy deweloperskiej. To już nieco większe wymagania i formalności czekają nas, gdy decydujemy się na zakup z rynku wtórnego – mieszkania, czy tym bardziej domu.

Nie prawdą jest natomiast, że banki nie pomagają w załatwieniu wszelkich formalności związanych z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Jeżeli zdecydujemy się na złożenie wniosku o kredyt hipoteczny bezpośrednio w banku, to tutaj również otrzymamy odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania. Bank wskaże nam dokładnie jakie dokumenty wymagane są do udzielenia kredytu hipotecznego oraz formalności, które będą wymagane, Zazwyczaj, gdy składamy wniosek o kredyt hipoteczny w banku, to cały proces od początku do samego końca prowadzony jest przez jedną osobę. Dzięki temu pracownik banku również jest zaangażowany w cały przebieg udzielenia kredytu.

Czy kredyt hipoteczny u doradcy będzie droższy niż w banku?

Niektóre osoby posiadają mylne pojęcie na temat pracy doradcy kredytowego, zadając pytanie o koszt załatwienia kredytu. Otóż trzeba jasno powiedzieć, że doradca hipoteczny nie pobiera żadnych opłat za pomoc w udzieleniu kredytu hipotecznego. Doradztwo w tym wypadku nie jest usługą płatną, bynajmniej nie po stronie klienta. To bank, z usług którego zdecydujemy się skorzystać, wypłaca mu prowizję za udzielenie kredytu. A więc tak naprawdę kredyt u doradcy hipotecznego może być jedynie tańszy, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że właśnie z jego pomocą znajdziemy kredyt hipoteczny z najniższą marżą banku, czy z najniższą ratą miesięczną.


Powyższa tabelka idealnie pokazuje różnice w kosztach kredyty hipotecznego, w poszczególnych bankach. W materiale przygotowanym przez firmę Expander, przedstawiony został koszt kredytu w pierwszych 5 latach spłaty, wysokość marży oraz oprocentowania. Źródło: Ranking kredytów hipotecznych Expander – kwiecień 2021

Kredyt hipoteczny i pytania do doradcy

O co warto zapytać doradcę hipotecznego, jeśli podejmiemy decyzję o zaciągnięciu kredytu na zakup mieszkania czy budowę własnego domu? Jeśli trafimy na fachowego doradcę, to w pierwszej kolejności właśnie on przedstawi nam wszelkie niezbędne informacje na temat kredytu hipotecznego. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że niczego nie przeoczymy w trakcie rozmowy z doradcą, warto poruszyć kilka ważnych kwestii.

O co pytać doradcę ds. kredytów hipotecznych?

  1. Jaką mamy maksymalną zdolność kredytową?
  2. W jakim czasie otrzymamy decyzję kredytową?
  3. W jakim czasie wypłacone zostaną środki kredytu?
  4. Jakie dokumenty są wymagane do udzielenia kredytu hipotecznego?
  5. Jeżeli zależy nam na większej kwocie kredytu, zapytajmy o możliwość zwiększenia zdolności kredytowej
  6. Jaki jest wymagany wkład własny?
  7. Jaka rata miesięczna będzie dla nas korzystniejsza – równej czy malejącej?
  8. Jaki będzie koszt kredytu i co się na niego składa?
  9. Kiedy będziemy mieli możliwość wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego?

Gdzie znaleźć doradcę kredytowego?

Z pomocy doradcy kredytowego możemy skorzystać na terenie wszystkich większych miejscowości. Oto niektórzy spośród najbardziej popularnych i zaufanych, cieszących się dobrą opinią doradców hipotecznych działających na terenie Polski.

Doradca kredyt hipoteczny Warszawa:

Kinga Burcan, Rozbrat 44a, lok. 110, 00-419 Warszawa, telefon: 604 975 065
Niezależny Ekspert Finansowy, ul. Stanisława Moniuszki 1, 00-014 Warszawa, telefon: 533 88 78 78
Ekspert kredytowy Tomasz Wostal, Nalewki 8/62, 00-401 Warszawa, telefon: 734 734 349
Jacek Kur – doradca finansowy, Jana Kasprowicza 68/lokal 4, 01-949 Warszawa, telefon: 22 299 34 40

Kredyt hipoteczny doradca Wrocław

PLCG Kredyty hipoteczne Wrocław, Aleksandra Zelwerowicza 20, 53-676 Wrocław, telefon: 71 307 37 75
Marek Grobelny. Doradca finansowy, Podwale 83 budynek OVO, 50-414 Wrocław, telefon: 533 799 433
Malwina Lis Ekspert Kredytowy, Legnicka 56, 54-204 Wrocław, telefon: 665 088 934

Doradca finansowy – kredyt hipoteczny Kraków

Mariusz Szajda Doradca Kredytowy, Szlak 50, 31-153 Kraków, telefon: 794 528 855
Michał Strzylak Doradca hipoteczny, Oboźna 29, 30-010 Kraków, telefon: 791 992 979
Doradztwo kredytowe KAZUS, Celna 9/lok 33, 30-363 Kraków, telefon: 790 366 032

Warto przeczytać
Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, której działaniem jest gromadzenie i udostępnianie danych na temat zobowiązań kredytowych klientów banków czy firm pożyczkowych.
Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

WIBOR co to jest i czego dokładnie dotyczy? To pytanie zadaje wielu klientów banków. Szczególnie ci, którzy są zainteresowani kredytami hipotecznymi lub jeśli już zaciągnęli tego typu zobowiązanie. Powodem jest to, że właśnie na ich sytuację WIBOR wpływa najbardziej.
Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Zastanawiasz się, jaka to jest różnica: kredyt a pożyczka? Kredytu może nam udzielić jedynie bank, a pożyczkę możemy wziąć od różnych instytucji finansowych, bądź może to być pożyczka od kogoś bliskiego.
Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Już na początku XXI wieku zwykłe transakcje gotówkowe zaczęły być zastępowane nowością na rynku, a mianowicie kartami płatniczymi. Wtedy wydawało się, że już nic bardziej nowoczesnego nie da się wymyślić.
Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy w obecnych czasach jest znacznie mniej skomplikowane, niż było to kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Tym bardziej, jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę gotówkową.
Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Aplikacja blik to bardzo wygodne narzędzie nie tylko do szybkiego zapłacenia za zakupy i usługi w internecie, ale także do przelewu środków na telefon, zapłacenie za zakupy w sklepie stacjonarnym, wypłacania i wpłacania pieniędzy w bankomacie.