Kredyt na 10 lat – gdzie pożyczyć korzystnie?

  1. Czy możemy mieć wpływ na długość spłaty kredytu?
  2. Kredyt gotówkowy na 10 lat – jaką kwot kredytu możemy uzyskać?
  3. Co będzie potrzebne do uzyskania kredytu z długim okresem spłaty?
  4. Kredyty na 10 lat – ile to kosztuje?
  5. Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat
  6. Kredyt lub Pożyczka na 10 lat – w jakim banku?
  7. Banki, które umożliwiają uzyskanie kredytu na okres 10 lat
  8. Ubezpieczenie kredytu na 10 lat

Kredyt na 10 latDecydując się na zaciągniecie dużego kredytu, warto dokładnie zastanowić się nad okresem jego spłaty. Rata kredytowa nie może być znaczącym obciążeniem dla naszego budżetu. Dlatego tez zaciągając długoterminowe zobowiązanie, takie jak np. kredyt na 10 lat, warto indywidualnie dopasować sobie okres jego spłaty.

We wstępnych poszukiwaniach najtańszej raty kredytu mogą nam pomóc kalkulatory kredytowe. Znajdziemy je na stronach internetowych większości banków, które udzielają tak długiego finansowania. Wprowadzając kwotę kredytu, którym jesteśmy zainteresowani oraz okres spłaty w postaci np. 120 miesięcy, będziemy mogli poznać orientacyjny koszt takiego kredytu. A więc zarówno wysokość raty miesięcznej, wysokość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), oprocentowanie oraz prowizję banku.

Musimy jednak pamiętać o tym, że są to przybliżone dane, które pomogą nam się zorientować, na jakie rodzaju koszty powinniśmy się przygotować. Ostatecznie mogą się więc one różnić od tych rzeczywistych. Choćby z tego względu, że są one również uzależnione od oceny zdolności kredytowej klienta. Im lepsza ocena, tym większe szanse uzyskania korzystniejszych warunków.

Czy możemy mieć wpływ na długość spłaty kredytu?

Określając wysokość kwoty kredytu, bank zawsze pyta klienta o okres, w jakim zamierza on spłacić zaciągnięte zobowiązanie. O ile wybór maksymalnie długiego okresu spłaty, nie będzie dla banku jakąś znaczącą przeszkodą. Choćby z tego powodu, że bank udzielając takiego finansowania, po prostu zarobi na tym więcej. O tyle wybór możliwie krótkiego okresu spłaty nie zawsze będzie możliwy. Z racji tego, że wysokość raty musi być dopasowana do zdolności kredytowej klienta. Pamiętajmy o tym, że krótszy okres spłaty to znacznie wyższa rata miesięczna. Dlatego, jeśli klient posiada wysokie dochody umożliwiające mu spłatę wysokiej raty miesięcznej, wówczas bez większych przeszkód będzie mógł uzyskać kredyt z krótkim okresem spłaty. W przypadku niskich dochodów, w grę może wchodzić wyłącznie kredyt z długim okresem spłaty.

Kredyt gotówkowy na 10 lat – jaką kwot kredytu możemy uzyskać?

Jednym z kluczowych czynników decydujących o wysokości udzielonego kredytu, jest zdolność oraz historia kredytowa klienta. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu kredytu gotówkowego bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń, w takiej sytuacji możemy uzyskać w banku kredyt 100 tyś na 10 lat. Osoby o bardzo wysokich dochodach mają szansę uzyskać nawet kredyt 150 tyś na 10 lat. W obu tych przypadkach klient musi uzyskać odpowiednio wysoką ocenę zdolności kredytowej. Jest ona analizowana na podstawie uzyskiwanych dochodów. Nie obędzie się zatem bez przedstawienia stosownych dokumentów.

Co będzie potrzebne do uzyskania kredytu z długim okresem spłaty?

W przeciwieństwie do mniejszych kredytów i pożyczek, aby uzyskać kredyt na 10 lat, koniecznie jest przedstawienie określonych dokumentów i zaświadczeń. Kluczową rolę będzie tu odgrywało zaświadczenie o dochodach. To jednak niejedyny dokument, jaki będzie niezbędny do uzyskania takiego kredytu. Zaświadczenie o dochodach najczęściej obejmuje informacje o wpływach uzyskiwanych w ciągu ostatnich 3 czy 6 miesięcy. Tymczasem bank przy wystawianiu decyzji o udzieleniu wysokiej kwoty kredytu z długim okresem spłaty, będzie potrzebował również dodatkowych informacji, a więc np. o wysokości dochodów z kilku ostatnich lat. Pod tym kątem niezbędne może okazać się przedstawienie rozliczeń podatkowych PIT z kilku ostatnich lat.

Podobnie wygląda to również w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą czy osób samozatrudnionych. Z tą różnicą, że wspomnianymi rozliczeniem PIT za lata ubiegłe konieczne będzie przedstawienie dokumentów księgowych np. wyciąg z KpiR (Księga Przychodów i Rozchodów). Bardzo często w przypadku przedsiębiorców, konieczne jest również przedstawienie zaświadczeń o niezaleganiu z podatkami do US oraz składkami odprowadzanymi do ZUS.

Kredyty na 10 lat – ile to kosztuje?

Kredyt gotówkowy na 10 lat na pewno nie będzie rozwiązaniem tanim w spłacie. Najlepiej może to zobrazować przykładowe wyliczenie kredytu na 10 lat przeprowadzone za pomocą kalkulatora kredytowego, dostępnego na stronie jednej z popularnych instytucji finansowych, dla kilku różnych opcji spłaty.

Kredyt 80 tyś. na 10 lat (120 miesięcy)

  • Rata miesięczna: 1063,65 zł
  • RRSO: 10,63%
  • prowizja: 10 800,00 zł
  • oprocentowanie: 7,20%,
  • całkowity koszt kredytu: 47 628,63 zł

Kredyt 50 tyś. na 10 lat (120 miesięcy)

  • Rata miesięczna: 664,78 zł
  • RRSO: 10,63%
  • prowizja: 6750,00 zł
  • oprocentowanie: 7,20%,
  • całkowity koszt kredytu: 29 767,95 zł

Kredyt 25 000 na 10 lat (120 miesięcy)

  • Rata miesięczna: 332,39 zł
  • RRSO: 10,63%
  • prowizja: 3375,00 zł
  • oprocentowanie: 7,20%,
  • całkowity koszt kredytu: 14 883,96 zł

*symulacja przeprowadzona za pośrednictwem kalkulatora kredytowego na stronie kasastefczyka.pl na dzień 24.08.2021

Podkreślmy jednak, że to wyliczenia szacunkowe, które bardzo często różnią się w fazie końcowej, od warunków przedstawionych klientowi bezpośrednio w placówce. Bardzo często banki oraz instytucje finansowe udzielające kredyty i pożyczki gotówkowe, przedstawiają w kalkulatorach kredytowych najniższe możliwe koszty, jakie są oferowane klientom. W rzeczywistości są one zarezerwowane wyłącznie dla klientów o maksymalnie wysokiej zdolności i w pełni pozytywnej historii kredytowej.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat

Znacznie korzystniejszą propozycją dla osób poszukujących pożyczki na 120 miesięcy może okazać się opcja pożyczki hipotecznej. W ramach takiej pożyczki również możemy uzyskać długi okres spłaty oraz wysoką kwotę finansowania. Główna różnica pomiędzy kredytem gotówkowym a pożyczką hipoteczną polega na tym, że do uzyskania tej drugiej koniecznie jest zabezpieczenie na nieruchomości. A więc jest to opcja zarezerwowana dla osób posiadających nieruchomości w postaci działki, mieszkania czy domu.

Wybierając kredyt pod zastaw nieruchomości z długim kresem spłaty np. 10 lat, możemy otrzymać znacznie korzystniejsze warunki finansowania. Niższa będzie w tym wypadku również rata kredytu oraz wszystkie dodatkowe opłaty, które się na nią składają. Jest to możliwe dzięki temu, że zabezpieczenie pożyczki stanowi nieruchomość, która zmniejsza ryzyko niespłacenia powierzonych środków. W przypadku, gdyby klient zaprzestał spłaty kredytu, nieruchomość pełniąca funkcję zabezpieczenia staje się własnością banku.

Środki zaciągnięte w ramach pożyczki hipotecznej, podobnie jak tradycyjny kredyt gotówkowy, możemy przeznaczyć na dowolny cel. Dla banku nie ma większego znaczenia, na co zostaną one przeznaczone.

Kredyt lub Pożyczka na 10 lat – w jakim banku?

Kredyt gotówkowy z tak długim okresem spłaty uzyskamy wyłącznie za pośrednictwem banków. Firmy działające na rynku pożyczek pozabankowych nie oferują zazwyczaj pożyczek z dłuższym okresem spłaty niż 60 miesięcy.

Szukając kredyt gotówkowy na 10 lat, znajdziemy go w ofercie wielu krajowych banków. Jeżeli jednak zależy nam na uzyskaniu wysokiej kwoty kredytu, warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty, w celu znalezienia możliwie najkorzystniejszej oferty. A więc takiej, która będzie charakteryzować się najniższą ratą miesięczną. Jeżeli nie chcemy robić tego samodzielnie, możemy skorzystać z pomocy doradcy finansowego.

Banki, które umożliwiają uzyskanie kredytu na okres 10 lat

    • Alior Bank – nawet do 144 miesięcy
    • Bank Pekao – do 120 miesięcy
    • BNP Paribas – do 120 miesięcy
    • Getin Bank – do 120 miesięcy
    • ING Bank Śląski – do 120 miesięcy
    • Kasa Stefczyka – do 120 miesięcy
    • Santander BP – do 120 miesięcy

Ubezpieczenie kredytu na 10 lat

Ważnym aspektem, o którym warto pomyśleć, decydując się na kredyt z długim okresem spłaty, jest dodatkowe ubezpieczenie kredytu. Wszakże to zobowiązanie finansowanie zaciągnięte na bardzo długi czas. Dodatkowe ubezpieczenie kredytu może ochronić nas w wielu trudnych sytuacjach. Począwszy od utraty pracy, choroby, trwałego inwalidztwa, po śmierć kredytobiorcy.

Warto przeczytać
Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

Czyszczenie BIK - czy można wyczyścić historię w BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, której działaniem jest gromadzenie i udostępnianie danych na temat zobowiązań kredytowych klientów banków czy firm pożyczkowych.
Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Wskaźnik WIBOR - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

WIBOR co to jest i czego dokładnie dotyczy? To pytanie zadaje wielu klientów banków. Szczególnie ci, którzy są zainteresowani kredytami hipotecznymi lub jeśli już zaciągnęli tego typu zobowiązanie. Powodem jest to, że właśnie na ich sytuację WIBOR wpływa najbardziej.
Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Kredyt a Pożyczka - jakie są główne różnice?

Zastanawiasz się, jaka to jest różnica: kredyt a pożyczka? Kredytu może nam udzielić jedynie bank, a pożyczkę możemy wziąć od różnych instytucji finansowych, bądź może to być pożyczka od kogoś bliskiego.
Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Płatność telefonem - jak aktywować, ustawić i płacić?

Już na początku XXI wieku zwykłe transakcje gotówkowe zaczęły być zastępowane nowością na rynku, a mianowicie kartami płatniczymi. Wtedy wydawało się, że już nic bardziej nowoczesnego nie da się wymyślić.
Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Odpowiedzialne pożyczanie w Internecie – o tym warto wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy w obecnych czasach jest znacznie mniej skomplikowane, niż było to kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Tym bardziej, jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę gotówkową.
Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Co to jest BLIK - jak działa i jak go założyć?

Aplikacja blik to bardzo wygodne narzędzie nie tylko do szybkiego zapłacenia za zakupy i usługi w internecie, ale także do przelewu środków na telefon, zapłacenie za zakupy w sklepie stacjonarnym, wypłacania i wpłacania pieniędzy w bankomacie.